Jak wyłączyć pasek gier systemu Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Pasek gier w systemie Windows 10 to wbudowane narzędzie systemowe, które umożliwia nagrywanie wideo z ekranu w grach (i programach) lub robienie zrzutów ekranu. Trochę więcej pisałem na ten temat w recenzji najlepszych programów do nagrywania wideo z ekranu.

Możliwość nagrywania ekranu tylko za pomocą systemu jest dobra, ale niektórzy użytkownicy mają do czynienia z tym, że pasek gry pojawia się tam, gdzie nie jest potrzebny i przeszkadza w pracy programów. Ten bardzo krótki przewodnik dotyczy tego, jak wyłączyć pasek gier systemu Windows 10, aby się nie pojawiał.

Uwaga: Domyślnie pasek gier jest otwierany za pomocą skrótu klawiaturowego Win + G (gdzie Win to klawisz logo systemu operacyjnego). Teoretycznie możliwe jest, że w jakiś sposób przypadkowo naciśniesz te klawisze. Niestety nie możesz tego zmienić (dodaj tylko dodatkowe skróty klawiszowe).

Wbudowane ustawienia nagrywania ekranu systemu Windows 10, a co za tym idzie pasek gier, znajdują się w aplikacji Xbox. Aby go otworzyć, możesz wpisać nazwę aplikacji w wyszukiwaniu na pasku zadań.

Kolejne kroki w celu wyłączenia (które spowoduje całkowite wyłączenie panelu, jeśli wymagane jest wyłączenie „częściowe”, jest to opisane w dalszej części instrukcji) będą następujące:

Następnie możesz zamknąć aplikację Xbox, pasek gry już się nie pojawi, nie będzie też można go wywołać klawiszami Win + G.

Oprócz całkowitego wyłączenia paska gry możesz dostosować jego zachowanie w taki sposób, aby nie był tak nachalny:

Innym sposobem wyłączenia paska gier i rejestratora gier w systemie Windows 10 jest użycie Edytora rejestru. W rejestrze znajdują się dwie wartości, które odpowiadają za działanie tej funkcji:

Jeśli chcesz wyłączyć pasek gry, zmień wartości na 0 (zero) i odpowiednio na jeden, aby go włączyć.

To wszystko, ale jeśli coś nie działa lub nie działa zgodnie z oczekiwaniami, napisz, zrozumiemy to.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz