Jak wyłączyć oś czasu w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W nowej wersji systemu Windows 10 1803 wśród innowacji jest oś czasu (oś czasu), która otwiera się po naciśnięciu przycisku „Widok zadania” i wyświetla najnowsze działania użytkownika w niektórych obsługiwanych programach i aplikacjach – przeglądarkach, edytorach tekstu i innych. Może również pokazywać poprzednią aktywność z połączonych urządzeń mobilnych i innych komputerów PC lub laptopów z tym samym kontem Microsoft.

Może to być przydatne dla niektórych, jednak niektórzy użytkownicy mogą uznać za pomocne nauczenie się wyłączania osi czasu lub usuwania działań, aby inne osoby korzystające z tego samego komputera z bieżącym kontem systemu Windows 10 nie widziały poprzednich działań na tym komputerze. krok po kroku w tej instrukcji.

Wyłączenie osi czasu jest bardzo proste – odpowiednie ustawienie znajduje się w ustawieniach prywatności.

Spowoduje to usunięcie poprzednich działań na komputerze i wyłączenie osi czasu. Przycisk Widok zadań zacznie działać tak samo, jak w poprzednich wersjach systemu Windows 10.

Dodatkowym ustawieniem, które warto zmienić w kontekście ustawień osi czasu, jest wyłączenie reklam („Rekomendacje”), które mogą się tam wyświetlać. Ta opcja znajduje się w Ustawienia – System – Wielozadaniowość w sekcji „Oś czasu”.

Wyłącz opcję „Okresowo pokazuj rekomendacje na osi czasu”, aby zapobiec wyświetlaniu sugestii firmy Microsoft na osi czasu.

Podsumowując – instrukcja wideo, w której wszystkie powyższe są wyraźnie pokazane.

Mam nadzieję, że instrukcje były pomocne. Jeśli masz dodatkowe pytania, pytaj w komentarzach – postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz