Jak wyłączyć lepkie klawisze i filtrowanie danych wejściowych w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli podczas grania na komputerze lub wykonywania innych zadań w systemie Windows 10 pojawia się okno z prośbą o włączenie lepkich klawiszy lub filtrowania danych wejściowych i pojawia się ponownie po chwili po odpowiedzi „Nie”, to zachowanie można bardzo łatwo zmienić.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak całkowicie i trwale wyłączyć lepkie klawisze systemu Windows 10 i filtrowanie danych wejściowych. Dokładniej, jak upewnić się, że po pięciokrotnym naciśnięciu klawisza Shift lub ponownym przytrzymaniu tego klawisza nie pojawią się żadne okna komunikatów.

W systemie Windows 10 istnieją dwa sposoby wyłączenia Sticky Keys i Input Filtering – w interfejsie Ustawienia (dostępnym po naciśnięciu skrótu klawiaturowego Win + I) lub, jak w poprzednich wersjach systemu, za pomocą Panelu sterowania.

Rozważ najpierw pierwszą metodę, kroki są następujące:

Po zmianie tych ustawień okna Sticky Keys lub Input Filtering nie powinny już Ci przeszkadzać.

Podobnie jak w poprzednich wersjach systemu operacyjnego, w systemie Windows 10 wyłączenie Sticky Keys i filtrowanie danych wejściowych jest możliwe za pośrednictwem panelu sterowania:

Podobnie jak w poprzednim przypadku, po zmianie określonych ustawień zmiany od razu zaczną obowiązywać, a podczas grania w ulubioną strzelankę nie pojawią się okienka o lepkich klawiszach.

Jeśli nadal masz pytania i wymagane są dodatkowe rozwiązania – podaj mi szczegóły w komentarzach, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz