Jak wyłączyć aktualizację systemu Windows 8.1 z systemu Windows 8?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli kupiłeś laptopa lub komputer z systemem Windows 8 lub po prostu zainstalowałeś ten system operacyjny na swoim komputerze, prędzej czy później (o ile oczywiście nie wyłączyłeś wszystkich aktualizacji), zobaczysz komunikat w sklepie z propozycją uzyskania systemu Windows 8.1 za darmo , którego akceptacja pozwala na aktualizację systemu do nowej wersji. Ale co, jeśli nie chcesz aktualizować, ale jednocześnie niepożądane jest odmawianie regularnych aktualizacji systemu?

Wczoraj otrzymałem list z propozycją napisania o tym, jak wyłączyć aktualizację do Windows 8.1, a także wyłączyć komunikat „Pobierz Windows 8.1 za darmo”. Temat jest dobry, poza tym, jak wykazała analiza, interesuje wielu użytkowników, dlatego postanowiono napisać tę instrukcję. Pomocny może być również artykuł Jak wyłączyć aktualizacje systemu Windows.

Pierwsza metoda, moim zdaniem, jest najłatwiejsza i najwygodniejsza, jednak nie wszystkie wersje systemu Windows mają lokalny edytor zasad grupy, więc jeśli masz system Windows 8 dla jednego języka, zobacz następną metodę.

Po kliknięciu przycisku Zastosuj aktualizacja Windows 8.1 Update nie będzie już próbowała instalować i nie zostanie wyświetlony monit o odwiedzenie Sklepu Windows.

Druga metoda jest w rzeczywistości taka sama jak opisana powyżej, ale wyłącz aktualizację do systemu Windows 8.1 za pomocą edytora rejestru, który możesz uruchomić, naciskając klawisze Win + R na klawiaturze i wpisując regedit.

W edytorze rejestru otwórz klucz HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft i utwórz w nim podklucz WindowsStore.

Następnie, po wybraniu nowo utworzonego klucza, kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym obszarze Edytora rejestru i utwórz wartość DWORD o nazwie DisableOSUpgrade i ustaw jej wartość na 1.

To wszystko, możesz zamknąć edytor rejestru, aktualizacja nie będzie Ci już przeszkadzać.

Ta metoda korzysta również z edytora rejestru i może pomóc, jeśli poprzednia opcja nie pomogła:

Jeśli nie ma takiej sekcji i parametru, możesz je utworzyć samodzielnie, w taki sam sposób, jak w poprzedniej opcji.

Jeśli w przyszłości będziesz musiał wyłączyć zmiany opisane w tym przewodniku, po prostu wykonaj operacje odwrotne, a system będzie mógł samodzielnie zaktualizować się do najnowszej wersji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz