Jak wykonać kopię zapasową sterowników Windows 8.1

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli musisz zapisać sterowniki przed ponowną instalacją systemu Windows 8.1, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz po prostu przechowywać dystrybucje każdego sterownika w oddzielnej lokalizacji na dysku lub na dysku zewnętrznym albo użyć programów innych firm do tworzenia kopii zapasowych sterowników. Zobacz też: Kopia zapasowa sterowników systemu Windows 10.

W najnowszych wersjach systemu Windows można wykonać kopię zapasową zainstalowanych sterowników sprzętu za pomocą wbudowanych narzędzi systemowych (nie wszystkich zainstalowanych i dołączonych systemów operacyjnych, ale tylko tych, które są aktualnie używane dla tego konkretnego sprzętu). Ta metoda jest opisana poniżej (nawiasem mówiąc, nadaje się również do systemu Windows 10).

Aby utworzyć kopię zapasową sterowników systemu Windows, wystarczy uruchomić PowerShell jako administrator, uruchomić jedno polecenie i czekać.

A teraz niezbędne kroki w kolejności:

Po wykonaniu polecenia w oknie PowerShell zobaczysz informacje o skopiowanych sterownikach, które zostaną zapisane pod nazwami oemNN.inf, zamiast nazw plików, pod którymi są używane w systemie (nie wpłynie to na instalację w jakikolwiek sposób). Zostaną skopiowane nie tylko pliki sterownika inf, ale także wszystkie inne niezbędne elementy – sys, dll, exe i inne.

W przyszłości, na przykład podczas ponownej instalacji systemu Windows, możesz użyć utworzonej kopii w następujący sposób: przejdź do Menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, dla którego chcesz zainstalować sterownik i wybierz Aktualizuj sterowniki.

Następnie kliknij „Wyszukaj sterowniki na tym komputerze” i określ ścieżkę do folderu z zapisaną kopią – system Windows powinien sam zrobić resztę.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz