Jak włączyć wyświetlanie wszystkich użytkowników lub ostatniego użytkownika podczas logowania w systemie Windows 8.1?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Dzisiaj, w komentarzach do artykułu o tym, jak uruchomić komputer bezpośrednio na pulpicie w Windows 8.1, zadano pytanie, jak upewnić się, że po włączeniu komputera wszyscy użytkownicy systemu są natychmiast wyświetlani, a nie tylko jeden z nich. Zasugerowałem zmianę odpowiedniej reguły w lokalnym edytorze zasad grupy, ale to nie zadziałało. Musiałem trochę kopać.

Pobieżne wyszukiwanie sugerowało użycie programu Winaero User List Enabler, ale albo działa on tylko na Windows 8, albo problem jest inny, ale nie udało mi się osiągnąć za jego pomocą pożądanego rezultatu. Trzecia wypróbowana metoda – edycja rejestru, a następnie zmiana uprawnień zadziałała. Na wszelki wypadek ostrzegam, że bierzesz odpowiedzialność za podejmowane działania.

Zacznijmy więc: uruchom edytor rejestru, aby to zrobić, po prostu naciśnij przyciski Windows + R na klawiaturze i wpisz regedit, a następnie naciśnij Enter lub OK.

W Edytorze rejestru przejdź do:

HKEY_LOCAL_MACHINE OPROGRAMOWANIE Microsoft Windows Aktualna wersja Uwierzytelnianie LogonUI UserSwitch

Zwróć uwagę na parametr Enabled. Jeśli jego wartość wynosi 0, ostatni użytkownik jest wyświetlany podczas wchodzenia do systemu operacyjnego. Zmiana na 1 spowoduje wyświetlenie listy wszystkich użytkowników systemu. Aby zmienić, kliknij prawym przyciskiem myszy parametr Włączone, wybierz „Zmień” i wprowadź nową wartość.

Jest jedno zastrzeżenie: jeśli ponownie uruchomisz komputer, system Windows 8.1 zmieni wartość tego parametru z powrotem i ponownie zobaczysz tylko jednego, ostatniego użytkownika. Aby temu zapobiec, będziesz musiał zmienić uprawnienia do tego klucza rejestru.

Kliknij prawym przyciskiem myszy sekcję UserSwitch i wybierz „Uprawnienia”.

W następnym oknie wybierz „SYSTEM” i kliknij przycisk „Zaawansowane”.

W oknie „Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń dla UserSwitch” kliknij przycisk „Wyłącz dziedziczenie” iw wyświetlonym oknie dialogowym wybierz „Konwertuj odziedziczone uprawnienia na jawne uprawnienia dla tego obiektu”.

Wybierz „System” i kliknij przycisk „Zmień”.

Kliknij link „Wyświetl zaawansowane uprawnienia”.

Odznacz pole „Ustaw wartość”.

Następnie zastosuj wszystkie wprowadzone zmiany, klikając kolejno kilka razy „OK”. Zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer. Teraz po zalogowaniu zobaczysz listę użytkowników komputera, a nie tylko ostatniego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz