Jak włączyć Windows 10 Defender

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Pytanie, jak włączyć Windows Defender 10, jest chyba częściej zadawane niż pytanie o jego wyłączenie. Z reguły sytuacja wygląda tak: przy próbie uruchomienia Windows Defender pojawia się komunikat informujący, że ta aplikacja została wyłączona przez politykę grupy, z kolei włączenie ustawień Windows 10 do jej włączenia również nie pomaga – przełączniki w oknie ustawień są nieaktywne, a wyjaśnienie: „Niektóre ustawienia, którymi zarządza Twoja organizacja.

Ten przewodnik zawiera sposoby ponownego włączenia programu Windows Defender 10 za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy lub Edytora rejestru, a także dodatkowe informacje, które mogą być pomocne.

Powodem popularności tego pytania jest zwykle to, że użytkownik sam nie wyłączył obrońcy (patrz Jak wyłączyć Windows Defender 10), ale użył na przykład jakiegoś programu do wyłączenia „nadzoru” w systemie operacyjnym, który wraz z sposób, wyłączył również wbudowany program antywirusowy Windows Defender. Na przykład Destroy Windows 10 Spying robi to domyślnie.

Ten sposób włączania programu Windows Defender jest odpowiedni tylko dla właścicieli systemu Windows 10 Professional i nowszych, ponieważ tylko oni mają lokalny edytor zasad grupy (jeśli masz język domowy lub pojedynczy, przejdź do następnej metody).

Po wykonaniu tych procedur za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy uruchom program Windows Defender 10 (najszybszy sposób to wyszukiwanie na pasku zadań).

Zobaczysz, że nie jest uruchomiony, ale błąd „Ta aplikacja została wyłączona przez zasady grupy” nie powinien się już pojawiać. Wystarczy kliknąć przycisk „Uruchom”. Natychmiast po uruchomieniu może zostać wyświetlony monit o włączenie filtru SmartScreen (jeśli został wyłączony przez program innej firmy wraz z programem Windows Defender).

Te same kroki można wykonać w edytorze rejestru systemu Windows 10 (w rzeczywistości lokalny edytor zasad grupy zmienia tylko wartości w rejestrze).

Kroki umożliwiające włączenie programu Windows Defender w ten sposób będą wyglądać tak:

Następnie wpisz „Windows Defender” w wyszukiwaniu systemu Windows na pasku zadań, otwórz go i kliknij przycisk „Uruchom”, aby uruchomić wbudowany program antywirusowy.

Jeśli powyższe nie pomoże lub jeśli po włączeniu programu Windows Defender 10 wystąpią dodatkowe błędy, wypróbuj następujące rozwiązania.

Cóż, jeśli te opcje nie działają – napisz komentarze, postaramy się to rozgryźć.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz