Jak włączyć tryb programisty systemu Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Windows 10 ma „tryb programisty” przeznaczony, jak sama nazwa wskazuje, dla programistów, ale czasami niezbędny dla przeciętnego użytkownika, zwłaszcza jeśli musisz zainstalować aplikacje Windows 10 (appx) nie ze sklepu, które wymagają dodatkowej manipulacji do pracy, lub na przykład za pomocą powłoki Linux Bash.

W tym przewodniku przedstawiono kilka sposobów włączania trybu programisty systemu Windows 10 oraz kilka informacji o tym, dlaczego tryb programisty może nie działać (lub raport „Nie udało się zainstalować pakietu trybu programisty” i „Niektórymi ustawieniami zarządza Twoja organizacja”).

Standardowym sposobem włączenia trybu programisty w systemie Windows 10 jest użycie odpowiedniego elementu ustawień.

Gotowy. Po włączeniu trybu programisty i ponownym uruchomieniu będziesz mógł zainstalować dowolne podpisane aplikacje Windows 10, a także dodatkowe opcje trybu programisty (w tym samym oknie ustawień), które pozwolą wygodniej skonfigurować system do celów programistycznych.

Jeżeli tryb deweloperski nie włącza się z komunikatem: Nie można zainstalować pakietu w trybie deweloperskim, kod błędu 0x80004005, z reguły oznacza to niedostępność serwerów, z których ładowane są niezbędne komponenty, co może być wynikiem :

Innym możliwym scenariuszem, w którym nie możesz włączyć trybu programisty, jest to, że opcje w Opcjach programisty nie są aktywne (wyszarzone), a u góry strony znajduje się komunikat z informacją, że „Niektóre ustawienia są zarządzane przez Twoją organizację”.

Ten komunikat wskazuje, że ustawienia trybu programisty zostały zmienione w zasadach systemu Windows 10 (w edytorze rejestru, lokalnym edytorze zasad grupy lub prawdopodobnie przy użyciu programów innych firm). W takim przypadku użyj jednej z następujących metod. Również w tym kontekście przydatna może być instrukcja: Windows 10 – Niektóre ustawienia są zarządzane przez Twoją organizację.

Edytor lokalnych zasad grupy jest dostępny tylko w wersjach Windows 10 Professional i Enterprise, jeśli masz Home, użyj następującej metody.

Ta metoda pozwoli Ci włączyć tryb programisty we wszystkich wersjach systemu Windows 10, w tym Home.

Po ponownym uruchomieniu należy włączyć tryb programisty systemu Windows 10 (jeśli masz połączenie z Internetem).

To wszystko. Jeśli coś nie działa lub działa w nieoczekiwany sposób – zostaw komentarze, może jakoś pomogę.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz