Jak włączyć sugestie słów i korekcję błędów w systemie Windows 10 podczas pisania?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Funkcje predykcji wprowadzania tekstu, gdy pojawia się monit o wpisane słowo, a w przypadku niektórych fraz następne słowa, są znane większości użytkowników urządzeń mobilnych. Jednak ta funkcja jest również dostępna w systemie Windows 10, chociaż domyślnie jest włączona tylko dla klawiatury ekranu dotykowego.

W tym przewodniku dotyczącym włączania podpowiedzi słów i naprawiania automatycznej korekcji błędów podczas wprowadzania tekstu z klawiatury sprzętowej w systemie Windows 10 obsługiwany jest język polski, z pewnymi zastrzeżeniami.

Aby włączyć funkcje przewidywania wprowadzania podczas korzystania z klawiatury sprzętowej systemu Windows 10, wykonaj następujące kroki:

Gotowy. Teraz sugestia słów będzie działać w różnych programach, w których możliwe jest wprowadzanie tekstu, oraz w witrynach w przeglądarce (ale nie wszędzie: na przykład nie będzie działać w pasku adresu przeglądarki).

Gdy zaczniesz wpisywać jakiekolwiek słowa, otrzymasz sugestie zarówno dla aktualnie wpisanego słowa, jak i, w niektórych przypadkach, dla następnych słów. Jednocześnie, aby wybrać żądane słowo, nie trzeba sięgać po myszkę – wystarczy użyć klawiszy strzałek (góra i prawo) oraz Enter na klawiaturze.

Jeśli ktoś uzna to za przydatne, włączanie i wyłączanie propozycji słów podczas pisania ze zwykłej klawiatury jest kontrolowane w parametrze DWORD o nazwie EnableHwkbPrediction w kluczu rejestru HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInputSettings (wartość 0 – sugestie są wyłączone, 1 – włączone ).

A co do zastrzeżeń: opcja „Automatycznie popraw słowa podczas pisania” wydaje się niczego nie zmieniać, a sprawdziłem ją zarówno w języku polskim, jak i angielskim: w obu przypadkach było słowo z błędem. A podczas korzystania z klawiatury dotykowej systemu Windows 10 poprawka działa dobrze.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz