Jak włączyć ciemny motyw w Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Ostatnio wiele programów, a nawet system Windows, zyskało opcję „ciemnego” interfejsu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ciemny motyw można włączyć w programach Word, Excel, PowerPoint i innych programach pakietu Microsoft Office.

Ten prosty przewodnik szczegółowo opisuje, jak włączyć ciemny lub czarny motyw pakietu Office, który jest natychmiast stosowany do wszystkich programów pakietu biurowego Microsoft. Ta funkcja jest dostępna w Office 365, Office 2013 i Office 2016.

Aby włączyć jedną z opcji ciemnego motywu (do wyboru ciemnoszary lub czarny) w pakiecie Microsoft Office, w dowolnym programie biurowym, wykonaj następujące kroki:

Określone ustawienia motywu pakietu Microsoft Office mają zastosowanie natychmiast do wszystkich programów pakietu biurowego i nie trzeba osobno dostosowywać projektu w każdym z programów.

Same strony dokumentów biurowych pozostaną białe, jest to standardowy projekt arkuszy, który się nie zmienia. Jeśli chcesz całkowicie zmienić kolory programów biurowych i innych okien na własne, po osiągnięciu wyniku takiego jak ten poniżej, pomoże ci instrukcja Jak zmienić kolory okien Windows 10.

Przy okazji, jeśli nie wiesz, możesz włączyć ciemny motyw systemu Windows 10 w Start – Ustawienia – Personalizacja – Kolory – Wybierz domyślny tryb aplikacji – Ciemny. Nie dotyczy to jednak wszystkich elementów interfejsu, a jedynie ustawień i niektórych aplikacji. Osobno włączenie projektu ciemnego motywu jest dostępne w ustawieniach przeglądarki Microsoft Edge.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz