Jak włączyć Bluetooth na laptopie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

W tej instrukcji opiszę szczegółowo, jak włączyć Bluetooth na laptopie (jednak nadaje się również na PC) w Windows 10, Windows 7 i Windows 8.1 (8). Zwracam uwagę, że w zależności od modelu laptopa mogą istnieć dodatkowe sposoby włączania Bluetooth, realizowane z reguły za pomocą autorskich narzędzi firmy Asus, HP, Lenovo, Samsung i innych, które są preinstalowane na urządzeniu. Jednak podstawowe metody samego systemu Windows powinny działać bez względu na rodzaj laptopa. Zobacz też: Co zrobić, jeśli Bluetooth nie działa na laptopie.

Najważniejszym szczegółem, o którym należy pamiętać, jest to, że aby ten moduł bezprzewodowy działał poprawnie, musisz zainstalować oficjalne sterowniki ze strony producenta laptopa. Faktem jest, że wiele osób ponownie instaluje system Windows, a następnie polega na tych sterownikach, które system instaluje automatycznie lub są obecne w pakiecie sterowników. Nie polecałbym tego, ponieważ może to być powód, dla którego nie można włączyć funkcji bluetooth. Jak zainstalować sterowniki na laptopie.

Jeśli twój laptop ma ten sam system operacyjny, z którym został sprzedany, spójrz na listę zainstalowanych programów, najprawdopodobniej znajdziesz tam narzędzie do zarządzania sieciami bezprzewodowymi, w których jest również sterowanie Bluetooth.

Jeśli te opcje nie są dostępne lub z jakiegoś powodu nie działają, polecam zapoznać się z materiałem o tym, co zrobić, jeśli Bluetooth nie działa na laptopie, wspomnianym na początku tej instrukcji.

Na niektórych laptopach, aby moduł Bluetooth działał, musisz przestawić przełącznik sprzętowy Wireless do pozycji On (na przykład w Sony Vaio), a jeśli nie zostanie to zrobione, po prostu nie zobaczysz ustawień Bluetooth w systemie , nawet jeśli sterowniki są zainstalowane. Ostatnio nie widziałem włączania go ikoną Fn + Bluetooth, ale na wszelki wypadek spójrz na klawiaturę, ta opcja jest możliwa (na przykład na starym Asusie).

Jest to jeden ze sposobów włączenia Bluetooth, który jest odpowiedni tylko dla Windows 8.1, jeśli masz tylko osiem lub jesteś zainteresowany innymi sposobami – patrz poniżej. Oto najprostszy, ale nie jedyny sposób:

Po wybraniu określonej pozycji menu moduł Bluetooth automatycznie przełączy się w stan wyszukiwania urządzenia, a jednocześnie sam laptop lub komputer również stanie się dostępny do wyszukiwania.

Jeśli masz zainstalowany system Windows 8 (nie 8.1), możesz włączyć Bluetooth w następujący sposób:

Aby następnie podłączyć urządzenia przez Bluetooth, w tym samym miejscu, w „Zmień ustawienia komputera”, przejdź do „Urządzenia” i kliknij „Dodaj urządzenie”.

Jeśli te metody nie pomogły, przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy Bluetooth jest tam włączony, a także czy są na nim zainstalowane oryginalne sterowniki. Dostęp do Menedżera urządzeń można uzyskać, naciskając klawisze Windows + R na klawiaturze i wpisując devmgmt.msc.

Otwórz właściwości adaptera Bluetooth i sprawdź, czy nie ma błędów w jego działaniu, a także zwróć uwagę na dostawcę sterownika: jeśli jest to Microsoft, a data wydania sterownika to kilka lat od dzisiaj, poszukaj oryginalny.

Możliwe, że zainstalowałeś system Windows 8 na swoim komputerze, a sterownik na stronie laptopa jest dostępny tylko w wersji Windows 7, w takim przypadku możesz spróbować uruchomić instalację sterownika w trybie zgodności z poprzednią wersją systemu operacyjnego, to często działa .

Na laptopie z systemem Windows 7 najłatwiej włączyć Bluetooth za pomocą zastrzeżonych narzędzi producenta lub ikony w obszarze powiadomień systemu Windows, która w zależności od modelu karty i sterownika, prawym przyciskiem myszy wyświetla inne menu do sterowania funkcjami BT. Nie zapomnij również o przełączniku Wireless, jeśli jest na laptopie, musi być w pozycji „On”.

Jeśli w obszarze powiadomień nie ma ikony Bluetooth, ale masz pewność, że masz zainstalowane odpowiednie sterowniki, możesz wykonać następujące czynności:

Jeśli żadna z metod nie może włączyć Bluetooth ani podłączyć urządzenia, ale istnieje absolutne zaufanie do sterowników, to nie wiem, jak pomóc: sprawdź, czy niezbędne usługi Windows są włączone i upewnij się, że wszystko robisz dobrze .

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz