Jak uzyskać licencję Windows 10 za darmo?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Prawdopodobnie każdy zainteresowany wie, że jeśli masz licencję na system Windows 7 lub Windows 8.1 na swoim komputerze, otrzymasz bezpłatnie licencję na system Windows 10. Ale jest dobra wiadomość dla tych, którzy nie spełniają pierwszego wymagania.

Aktualizacja z 29 lipca 2015 r. — Możesz teraz bezpłatnie uaktualnić system do systemu Windows 10, szczegółowa procedura: Uaktualnij do systemu Windows 10.

Wczoraj na oficjalnym blogu Microsoftu pojawiła się informacja o możliwości uzyskania licencji na finalny Windows 10 nawet bez zakupu poprzedniej wersji systemu. A teraz o tym, jak to zrobić.

Oryginalny wpis na blogu Microsoft w moim tłumaczeniu jest następujący (jest to fragment): „Jeśli korzystasz z kompilacji Insider Preview i jesteś połączony z kontem Microsoft, otrzymasz ostateczną wersję systemu Windows 10 i zachowasz aktywację” ( oficjalny wpis jest w oryginale).

Tak więc, jeśli wypróbujesz kompilacje podglądu systemu Windows 10 na swoim komputerze, robiąc to z konta Microsoft, zostaniesz również uaktualniony do ostatecznego, licencjonowanego systemu Windows 10.

Należy również zauważyć, że po aktualizacji do ostatecznej wersji będzie można wyczyścić system Windows 10 na tym samym komputerze bez utraty aktywacji. W rezultacie licencja będzie powiązana z określonym komputerem i kontem Microsoft.

Dodatkowo poinformowano, że od kolejnej wersji Windows 10 Insider Preview, w celu dalszego otrzymywania aktualizacji, połączenie z kontem Microsoft stanie się obowiązkowe (o czym system poinformuje w powiadomieniach).

A teraz, punkt po punkcie, jak uzyskać system Windows 10 za darmo dla członków programu Windows Insider:

Jednocześnie dla tych, którzy mają zainstalowany zwykły system licencjonowania, nic się nie zmienia: natychmiast po wydaniu ostatecznej wersji systemu Windows 10 można uaktualnić za darmo: nie ma wymagań dotyczących posiadania konta Microsoft (jest to wspomniane osobno na oficjalnym blogu). Dowiedz się więcej o tym, które wersje zostaną uaktualnione tutaj: Wymagania systemowe Windows 10.

Z dostępnych informacji wynika, że ​​na konto Microsoft uczestniczące w programie przypada jedna licencja. Jednocześnie uzyskanie licencji Windows 10 na inne komputery z licencjonowanymi Windows 7 i 8.1 oraz z tym samym kontem w żaden sposób nie zmienia się, tam też je otrzymasz.

Stąd bierze się kilka pomysłów.

Jest kilka innych pomysłów, których nie wyrażę, ale logiczne konstrukcje z ostatniej sekcji bieżącego artykułu mogą Cię do nich również doprowadzić.

Ogólnie osobiście mam zainstalowane licencjonowane wersje Windows 7 i 8.1 na wszystkich komputerach PC i laptopach, które zaktualizuję w trybie normalnym. Jeśli chodzi o darmową licencję Windows 10 w ramach Insider Preview, zdecydowałem się zainstalować wersję zapoznawczą w Boot Camp na MacBooku (teraz na PC jako drugi system) i tam ją dostać.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz