Jak utworzyć skrót krawędzi

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Ten prosty samouczek pokazuje, jak utworzyć skrót do przeglądarki Edge na pulpicie systemu Windows 10 lub w dowolnej innej lokalizacji. Co więcej, do tego możesz użyć nie jednej, ale kilku metod.

Chociaż może się wydawać, że zwykłe ścieżki do tworzenia skrótów, znane z aplikacji komputerowych, nie są tutaj odpowiednie, ponieważ Edge nie ma pliku wykonywalnego .exe do uruchomienia, który można by określić w „Lokalizacja obiektu, w rzeczywistości, tworzenie”. Skrót do Microsoft Edge to bardzo proste zadanie, które można wykonać w kilku prostych krokach. Zobacz też: Jak zmienić folder pobierania w Edge.

Pierwszy sposób: proste utworzenie skrótu, wystarczy wiedzieć, jaką lokalizację obiektu określić dla przeglądarki Edge.

Klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, w menu kontekstowym wybieramy „Nowy” – „Skrót”. Otworzy się standardowy kreator tworzenia skrótów.

W polu „lokalizacja obiektu” wprowadź wartość z następnego wiersza.

%windir%explorer.exe powłoka:AppsfolderMicrosoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe!MicrosoftEdge

I kliknij dalej. W następnym oknie wprowadź etykietę skrótu, na przykład Edge. Gotowy.

Skrót zostanie utworzony i uruchomi przeglądarkę Microsoft Edge, ale ikona nie będzie taka, jak chcesz. Aby to zmienić, kliknij skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”, a następnie kliknij przycisk „Zmień ikonę”.

W polu „Szukaj ikon w tym pliku” wpisz wartość następującego ciągu:

%windir%SystemAppsMicrosoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbweMicrosoftEdge.exe

I naciśnij Enter. W rezultacie będziesz mógł wybrać oryginalną ikonę Microsoft Edge dla utworzonego skrótu.

Uwaga: wspomniany powyżej plik MicrosoftEdge.exe nie otwiera przeglądarki, gdy jest ona normalnie uruchamiana z folderu, nie można eksperymentować.

Istnieje inny sposób na utworzenie skrótu Edge na pulpicie lub w innym miejscu: użyj %windir%explorer.exe microsoft-edge:site_url jako lokalizacji obiektu, gdzie adres_strony to strona, którą przeglądarka powinna otworzyć (jeśli adres witryny jest puste , Microsoft Edge się nie uruchomi).

Możesz być także zainteresowany przeglądem funkcji i funkcji przeglądarki Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz