Jak usunąć tryb testowy w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Niektórzy użytkownicy mają do czynienia z faktem, że w prawym dolnym rogu pulpitu Windows 10 pojawia się napis „Tryb testowy”, zawierający dalsze informacje o edycji i kompilacji zainstalowanego systemu.

Ta instrukcja szczegółowo wyjaśnia, dlaczego pojawia się taki napis i jak usunąć tryb testowy systemu Windows 10 na dwa sposoby – albo przez faktyczne wyłączenie go, albo przez usunięcie samego napisu, pozostawiając włączony tryb testowy.

W większości przypadków tryb testu napisów pojawia się w wyniku ręcznego wyłączenia weryfikacji podpisu cyfrowego sterowników, stwierdzono również, że w niektórych „zestawach”, w których weryfikacja była wyłączona, taki komunikat pojawia się z czasem (patrz Jak wyłączyć weryfikację podpisu cyfrowego sterowników Windows 10).

Jednym z rozwiązań jest po prostu wyłączenie trybu testowego w systemie Windows 10, jednak w niektórych przypadkach dla niektórych urządzeń i programów (jeśli używają niepodpisanych sterowników) może to powodować problemy (w takiej sytuacji można ponownie włączyć tryb testowy, a następnie usuń napis o tym na stole roboczym w drugi sposób).

Następnie tryb testowy systemu Windows 10 zostanie wyłączony, a komunikat o tym nie pojawi się na pulpicie.

Druga metoda nie polega na wyłączeniu trybu testowego (na wypadek, gdyby coś nie działało bez tego), ale po prostu usuwa odpowiedni napis z pulpitu. Do tych celów istnieje kilka darmowych programów.

Testowane przeze mnie i z powodzeniem pracujące na najnowszych kompilacjach systemu Windows 10 – Universal Watermark Disabler (niektórzy użytkownicy szukają popularnego edytora My WCP Watermark Editor dla Windows 10, w przeszłości nie mogłem znaleźć działającej wersji).

Po uruchomieniu programu wykonaj następujące proste czynności:

Przy następnym logowaniu komunikat „tryb testowy” nie zostanie wyświetlony, chociaż w rzeczywistości system operacyjny będzie nadal w nim działał.

Możesz pobrać Universal Watermark Disabler z oficjalnej strony http://winaero.com/download.php?view.1794 (uwaga: link do pobrania znajduje się pod reklamą, która często ma tekst „pobierz” i powyżej „ Przekaż darowiznę”).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz