Jak usunąć reklamy w Viber na komputerze z systemem Windows 10, 8.1 i Windows 7?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Jeśli używasz Vibera na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows, prędzej czy później okaże się, że wyświetla on reklamy: nie zawsze w dogodnej lokalizacji i nie zawsze we właściwym miejscu. Reklamy w Viber na komputerze można stosunkowo łatwo wyłączyć.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak usunąć reklamy w Viber na komputerze z systemem Windows 10, 8.1 lub Windows 7, a także instrukcję wideo, w której cały proces wyłączania jest pokazany wyraźnie i z niezbędnymi wyjaśnieniami. Może być również przydatne: Jak usunąć reklamy w uTorrent.

Aby Viber przestał wyświetlać reklamy, wystarczy zablokować dostęp do serwerów, z których je otrzymuje, można to zrobić za pomocą pliku hosts w systemie Windows. Procedura będzie wyglądać tak:

Aby zmiany zaczęły obowiązywać, zwykle wystarczy ponownie uruchomić Viber: w tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę komunikatora w obszarze powiadomień, wybierz „Wyjdź”, a następnie uruchom go ponownie.

Jeśli po prostym ponownym uruchomieniu programu reklamy w Viber nie zostały wyłączone, uruchom ponownie komputer lub laptopa: wszystko powinno działać, a reklamy nie będą wyświetlane.

Mam nadzieję, że problem został rozwiązany i reklamy nie są już wyświetlane. W przypadku pojawienia się zaktualizowanych adresów serwerów Viber, postaram się zaktualizować listę na czas.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz