Jak usunąć OneDrive z Eksploratora plików systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wcześniej witryna opublikowała instrukcje dotyczące wyłączania OneDrive, usuwania ikony z paska zadań lub całkowitego usuwania OneDrive wbudowanego w najnowsze wersje systemu Windows (zobacz Jak wyłączyć i usunąć OneDrive w systemie Windows 10).

Jednak po prostym usunięciu, w tym tylko w „Programach i funkcjach” lub ustawieniach aplikacji (taka możliwość pojawiła się w Aktualizacji twórców), element OneDrive pozostaje w Eksploratorze i może wyglądać źle (bez ikony). Ponadto w niektórych przypadkach może być konieczne po prostu usunięcie tego elementu z eksploratora bez usuwania samej aplikacji. W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak usunąć OneDrive z paska Eksploratora Windows 10. Może to również okazać się pomocne: Jak przenieść folder OneDrive w systemie Windows 10, Jak usunąć duże elementy z Eksploratora Windows 10.

Aby usunąć element OneDrive w lewym panelu Eksploratora Windows 10, wystarczy dokonać drobnych zmian w rejestrze.

Kroki do wykonania zadania to:

Natychmiast po wykonaniu tych prostych kroków OneDrive zniknie z Eksploratora plików.

Zwykle nie wymaga to ponownego uruchomienia Eksploratora, ale jeśli nie zadziałało od razu, spróbuj go ponownie uruchomić: kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, wybierz Menedżer zadań (jeśli jest dostępny, kliknij przycisk Więcej szczegółów), wybierz Eksplorator i kliknij Przycisk „Uruchom ponownie”.

Aktualizacja: OneDrive można znaleźć w innej lokalizacji — w oknie dialogowym Przeglądaj w poszukiwaniu folderu, które pojawia się w niektórych programach.

Aby usunąć OneDrive z okna dialogowego Przeglądaj folder, usuń klucz HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Explorer Desktop NameSpace {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6} w Edytorze rejestru systemu Windows 10.

Jeśli na komputerze jest uruchomiony system Windows 10 Pro lub Enterprise w wersji 1703 (Creators Update) lub nowszy, możesz usunąć OneDrive z Eksploratora plików bez odinstalowywania samej aplikacji za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy:

Po wykonaniu tych kroków element OneDrive zniknie z Eksploratora.

Jak wspomniano: ta metoda sama w sobie nie usuwa OneDrive z komputera, a jedynie usuwa odpowiedni element z panelu szybkiego dostępu Eksploratora. Aby całkowicie usunąć aplikację, możesz skorzystać z instrukcji wymienionych na początku artykułu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz