Jak usunąć konto Microsoft w Windows 8.1?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz, że logowanie do systemu Windows 8.1 przy użyciu konta Microsoft nie jest dla Ciebie odpowiednie i szukasz sposobu na jego wyłączenie lub usunięcie, a następnie skorzystanie z lokalnego użytkownika, w tym przewodniku – dwa proste i szybkie sposoby, aby to zrobić. Zobacz też: Jak usunąć konto Microsoft w systemie Windows 10 (jest też instrukcja wideo).

Usunięcie konta Microsoft może być wymagane, jeśli nie podoba Ci się, że wszystkie Twoje dane (na przykład hasła Wi-Fi) i ustawienia są przechowywane na zdalnych serwerach, po prostu nie potrzebujesz takiego konta, ponieważ nie jest ono używane, ale było przypadkowo utworzone podczas instalacji Windows oraz w innych przypadkach.

Dodatkowo na końcu artykułu opisana jest możliwość całkowitego usunięcia (zamknięcia) konta nie tylko z komputera, ale ogólnie z serwera Microsoft.

Pierwsza metoda polega na utworzeniu nowego konta administratora na komputerze, a następnie usunięciu konta powiązanego z firmą Microsoft. Jeśli chcesz po prostu „odłączyć” swoje istniejące konto od konta Microsoft (czyli przekształcić je w konto lokalne), możesz od razu przejść do drugiej metody.

Najpierw musisz utworzyć nowe konto, dla którego przejdź do panelu po prawej stronie (Charms) – Ustawienia – Zmień ustawienia komputera – Konta – Inne konta.

Kliknij „Dodaj konto” i utwórz konto lokalne (jeśli w tym czasie odłączysz się od Internetu, domyślnie zostanie utworzone konto lokalne).

Następnie na liście dostępnych kont kliknij nowo utworzone i kliknij przycisk „Edytuj”, a następnie jako typ konta wybierz „Administrator”.

Zamknij okno Zmień ustawienia komputera, a następnie wyloguj się z konta Microsoft (możesz to zrobić na ekranie startowym systemu Windows 8.1). Następnie zaloguj się ponownie, ale pod utworzonym kontem Administratora.

I wreszcie ostatnim krokiem jest usunięcie konta Microsoft z komputera. Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania – Konta użytkowników i wybierz „Zarządzaj innym kontem”.

Wybierz konto, które chcesz usunąć i odpowiednią opcję Usuń konto. Podczas usuwania będziesz mógł również zapisać lub usunąć wszystkie pliki dokumentów użytkownika.

Ta metoda dezaktywacji konta Microsoft jest łatwiejsza i bardziej praktyczna, ponieważ wszystkie wprowadzone w tej chwili ustawienia, ustawienia zainstalowanych programów, a także pliki dokumentów są zapisywane na komputerze.

Musisz wykonać te proste czynności (zakładając, że obecnie używasz konta Microsoft w systemie Windows 8.1):

W następnym kroku możesz opcjonalnie zmienić hasło użytkownika i nazwę wyświetlaną. Gotowe, teraz twój użytkownik na komputerze nie jest powiązany z serwerem Microsoft, czyli używane jest konto lokalne.

Oprócz opisanych opcji istnieje również oficjalna możliwość całkowitego zamknięcia konta Microsoft, to znaczy, że nie można go w ogóle używać na żadnych urządzeniach i programach tej firmy. Szczegółowy opis procesu jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej: http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows/closing-microsoft-account

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz