Jak usunąć hasło do systemu Windows 8?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Pytanie, jak usunąć hasło w Windows 8, jest popularne wśród użytkowników nowego systemu operacyjnego. To prawda, proszą o to w dwóch kontekstach naraz: jak usunąć prośbę o hasło do logowania do systemu i jak całkowicie usunąć hasło, jeśli je zapomniałeś.

W tym podręczniku rozważymy obie opcje jednocześnie w kolejności wymienionej powyżej. W drugim przypadku zostanie opisane zarówno resetowanie hasła konta Microsoft, jak i lokalnego konta użytkownika Windows 8.

Domyślnie system Windows 8 wymaga wprowadzania hasła przy każdym logowaniu. Dla wielu może się to wydawać zbędne i nużące. W takim przypadku usunięcie prośby o hasło nie jest wcale trudne, a następnym razem, po ponownym uruchomieniu komputera, nie będziesz musiał go wpisywać.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

To wszystko: przy następnym włączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera nie będziesz już pytany o hasło. Zwracam uwagę, że jeśli się wylogujesz (bez ponownego uruchamiania) lub włączysz ekran blokady (klawisz Windows + L), pojawi się już monit o hasło.

Przede wszystkim zwróć uwagę, że w Windows 8 i 8.1 istnieją dwa rodzaje kont – konto lokalne i konto Microsoft LiveID. Jednocześnie wejście do systemu może odbywać się zarówno za pomocą jednego, jak i drugiego. Resetowanie hasła w obu przypadkach będzie inne.

Jeśli jesteś zalogowany przy użyciu konta Microsoft, tj. Twój adres e-mail jest używany jako login (jest wyświetlany w oknie logowania pod nazwą), wykonaj następujące czynności:

To wszystko. Teraz możesz użyć hasła, które właśnie ustawiłeś, aby zalogować się do systemu Windows 8. Jeden szczegół: komputer musi być podłączony do Internetu. Jeśli komputer nie zostanie podłączony natychmiast po włączeniu, nadal będzie używał starego hasła i będziesz musiał użyć innych metod, aby je zresetować.

Aby skorzystać z tej metody, potrzebujesz dysku instalacyjnego lub rozruchowego dysku flash USB z systemem Windows 8 lub Windows 8.1. Możesz również użyć do tego celu dysku odzyskiwania, który możesz utworzyć na innym komputerze, na którym masz dostęp do systemu Windows 8 (wystarczy wpisać w wyszukiwaniu „Dysk odzyskiwania”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami). Korzystasz z tej metody na własne ryzyko i nie jest ona zalecana przez firmę Microsoft.

Uwagi: Jeśli nie znasz nazwy użytkownika dla powyższego polecenia, po prostu wpisz polecenie net user. Wyświetlona zostanie lista wszystkich nazw użytkowników. Błąd 8646 podczas wykonywania tych poleceń wskazuje, że komputer nie używa konta lokalnego, ale wspomnianego powyżej konta Microsoft.

Wykonanie wszystkich powyższych czynności w celu usunięcia hasła systemu Windows 8 będzie znacznie łatwiejsze, jeśli wcześniej utworzysz dysk flash resetujący hasło. Wystarczy wpisać na ekranie głównym w wyszukiwaniu „Utwórz dysk resetowania hasła” i utwórz taki dysk. Możliwe, że się przyda.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz