Jak usunąć drugi system Windows 7 z rozruchu (odpowiedni również dla systemu Windows 8)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Jeśli podczas instalowania systemu Windows 7 lub Windows 8 nie sformatowałeś systemowego dysku twardego, ale zainstalowałeś nowy system operacyjny, to raczej teraz, po włączeniu komputera, zobaczysz menu z monitem o wybranie systemu Windows do start, po kilku sekundach ostatnio zainstalowany automatycznie uruchamia system operacyjny.

Ta krótka instrukcja opisuje, jak usunąć drugi system Windows podczas rozruchu. Właściwie to bardzo proste. Ponadto, jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, możesz zainteresować się również tym artykułem: Jak usunąć folder Windows.old – w końcu ten folder na dysku twardym zajmuje dość dużo miejsca i najprawdopodobniej , zapisałeś już wszystko , czego potrzebujesz .

Dwa okna podczas uruchamiania komputera

Kroki są takie same dla najnowszych wersji systemu operacyjnego – Windows 7 i Windows 8, musisz wykonać następujące czynności:

Po ponownym uruchomieniu nie zobaczysz już żadnego menu z kilkoma opcjami do wyboru. Zamiast tego ostatnio zainstalowana kopia zostanie uruchomiona natychmiast (Jednocześnie najprawdopodobniej nie masz poprzedniego systemu Windows, w menu startowym były tylko wpisy na ich temat).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz