Jak ukryć sieci Wi-Fi sąsiadów na liście sieci bezprzewodowych w systemie Windows

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym, to z dużym prawdopodobieństwem, otwierając listę dostępnych sieci Wi-Fi na pasku zadań Windows 10, 8 lub Windows 7, oprócz własnych punktów dostępowych, często obserwujesz również sąsiadów w dużych ilościach (a czasem z nieprzyjemnymi tytułami).

Ta instrukcja szczegółowo opisuje, jak ukryć sieci Wi-Fi innych osób na liście połączeń, aby nie były wyświetlane. Na stronie znajduje się również osobny przewodnik na podobny temat: Jak ukryć swoją sieć Wi-Fi (przed sąsiadami) i połączyć się z ukrytą siecią.

Sieci bezprzewodowe sąsiadów można usunąć za pomocą wiersza poleceń systemu Windows, przy czym możliwe są następujące opcje: zezwól na wyświetlanie tylko określonych sieci (zabroń wszystkich innych) lub zabroń wyświetlania niektórych określonych sieci Wi-Fi i zezwól na reszta, działania będą nieco inne.

Po pierwsze, o pierwszej opcji (zabraniamy wyświetlania wszystkich sieci Wi-Fi oprócz naszej). Procedura będzie następująca.

Zaraz po tym wszystkie sieci Wi-Fi, z wyjątkiem wskazanej w drugim kroku, nie będą już wyświetlane.

Jeśli chcesz przywrócić wszystko do pierwotnego stanu, użyj następującego polecenia, aby wyłączyć ukrywanie sąsiednich sieci bezprzewodowych.

Drugą opcją jest uniemożliwienie wyświetlania określonych punktów dostępu na liście. Kroki będą następne.

W rezultacie określone sieci zostaną ukryte na liście dostępnych sieci.

Jak mogłeś zauważyć, po uruchomieniu poleceń w instrukcjach filtry sieci Wi-Fi są dodawane do systemu Windows. Listę aktywnych filtrów można wyświetlić w dowolnym momencie za pomocą polecenia netsh wlan show filters.

Aby usunąć filtry, użyj polecenia netsh wlan delete filter, a następnie parametrów filtra, na przykład, aby anulować filtr utworzony w drugim kroku drugiej opcji, użyj polecenia

Mam nadzieję, że materiał był użyteczny i zrozumiały. Jeśli nadal masz pytania, pytaj w komentarzach, postaram się odpowiedzieć. Zobacz też: Jak znaleźć hasło do swojej sieci Wi-Fi i wszystkich zapisanych sieci bezprzewodowych.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz