Jak tworzyć własne kafelki (ikony) na ekranie startowym systemu Windows 8 (8.1)

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Podczas instalowania programu na pulpicie systemu Windows 8 lub korzystania z pozycji menu „Przypnij do ekranu startowego” dla takiego programu automatycznie utworzony kafelek ekranu startowego jest nieco poza ogólnym projektem systemu, ponieważ używa standardu ikona aplikacji, która nie pasuje do ogólnego projektu.

Ten artykuł jest krótkim omówieniem programu, za pomocą którego można używać dowolnych własnych obrazów do tworzenia kafelków na ekranie startowym systemu Windows 8 (i Windows 8.1 – przetestowany, działa), zastępując standardowe ikony dowolnymi. Ponadto kafelki mogą uruchamiać nie tylko programy, ale także otwierać strony internetowe, gry Steam, foldery, elementy panelu sterowania i wiele innych.

Z jakiegoś powodu niegdyś oficjalna strona programu OblyTile jest już zamknięta, ale wszystkie wersje są dostępne i można je pobrać za darmo na stronie programu na XDA-Developers: http://forum.xda-developers.com/showthread. php? t=1899865

Instalacja nie jest wymagana (a raczej dzieje się to niepostrzeżenie) – po prostu uruchom program i zacznij tworzyć swoją pierwszą ikonę (kafelek) dla ekranu startowego Windows 8 (zakłada się, że masz już obraz graficzny, którego zamierzasz użyć lub wiesz, jak to narysować).

Stworzenie własnego kafelka na ekranie głównym nie jest trudne – wszystkie pola są intuicyjne, mimo że w programie nie ma języka polskiego.

Utwórz własny kafelek ekranu startowego systemu Windows 8

To kończy proces tworzenia pierwszego kafelka i można go obserwować na ekranie startowym systemu Windows.

Utworzono kafelek

Jeśli potrzebujesz utworzyć kafelek, aby zamknąć lub ponownie uruchomić komputer, szybko uzyskać dostęp do panelu sterowania lub edytora rejestru i wykonać podobne zadania, możesz to zrobić ręcznie, jeśli znasz niezbędne polecenia (musisz je wprowadzić w pole Ścieżka programu) lub, co jest łatwiejsze i szybsze – skorzystaj z Szybkiej listy w OblyTile Manager. Jak to zrobić, widać na poniższym obrazku.

Po wybraniu jednej lub drugiej akcji lub narzędzia systemu Windows możesz samodzielnie dostosować kolory, obrazy i inne parametry ikony.

Ponadto możesz tworzyć własne kafelki, aby uruchamiać aplikacje Windows 8 Metro, zastępując standardowe. Ponownie spójrz na poniższy obrazek.

Ogólnie to wszystko. Myślę, że komuś się przyda. Kiedyś bardzo lubiłem zmieniać standardowe interfejsy całkowicie na swój własny sposób. W miarę upływu czasu. Starzeję się.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz