Jak sprawić, by zegar systemu Windows pokazywał dzień tygodnia?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Czy wiesz, że w obszarze powiadomień systemu Windows, obok zegara, możesz wyświetlić nie tylko godzinę i datę, ale także dzień tygodnia, a w razie potrzeby dodatkowe informacje: cokolwiek – imię i nazwisko, wiadomość na kolega i tym podobne.

Nie wiem czy ta instrukcja przyniesie czytelnikowi praktyczną korzyść, ale dla mnie osobiście wyświetlanie dnia tygodnia to bardzo przydatna rzecz, w każdym razie nie muszę klikać na zegar, aby otworzyć kalendarz.

Uwaga: Należy pamiętać, że wprowadzone zmiany mogą wpłynąć na wyświetlanie daty i godziny w programach systemu Windows. W takim przypadku zawsze można je przywrócić do ustawień domyślnych.

Oto, co musisz zrobić:

I właśnie tutaj możesz dostosować wyświetlanie daty w taki sposób, w jaki potrzebujesz, w tym celu użyj oznaczeń formatu d dla dnia, M dla miesiąca i y dla roku, i możesz ich użyć w następujący sposób:

Wprowadzając zmiany w obszarze Przykłady, zobaczysz dokładnie, jak zmieni się wyświetlanie daty. Aby wprowadzić zmiany w zegarze obszaru powiadomień, musisz edytować format daty krótkiej.

Po dokonaniu zmian zapisz ustawienia, a od razu zobaczysz, co dokładnie zmieniło się w zegarku. W takim przypadku zawsze możesz kliknąć przycisk „Resetuj”, aby przywrócić domyślne ustawienia wyświetlania daty. Możesz również dodać dowolny tekst do formatu daty, jeśli chcesz, biorąc go w cudzysłów.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz