Jak sprawić, by laptop działał i nie wyłączał się po zamknięciu pokrywy w Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli używasz drugiego monitora, telewizora lub z jakiegoś innego powodu chcesz, aby laptop z systemem Windows 10 pozostał włączony po zamknięciu pokrywy laptopa, możesz to łatwo zrobić dzięki wbudowanym narzędziom systemowym.

W tym krótkim samouczku dla początkujących szczegółowo opisano, jak wyłączyć tryb uśpienia lub hibernacji podczas zamykania pokrywy laptopa i upewnić się, że po tej czynności nadal działa.

Niezbędne opcje kontynuowania pracy laptopa po zamknięciu pokrywy znajdują się w opcjach zasilania, które można otworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę baterii w obszarze powiadomień, w panelu sterowania Windows 10 lub wykonując następujące czynności:

W rzeczywistości to wystarczy: teraz, gdy zamkniesz pokrywę laptopa, nie wyłączy się. Nie zapomnij również sprawdzić ustawień snu, ponieważ jeśli ustawiłeś uśpienie po pewnym czasie bezczynności, będzie on nadal działał. Przeczytaj więcej na ten temat: Tryb uśpienia Windows 10.

Weź również pod uwagę następujący niuans: na etapie przed załadowaniem systemu Windows 10 Twoje urządzenie może zachowywać się inaczej niż jest skonfigurowane w systemie. Na przykład otworzyłeś laptopa, wcisnąłeś przycisk zasilania, a po pojawieniu się logo producenta natychmiast go zamknąłeś – możliwe, że wyłączy się lub przejdzie w tryb uśpienia, nie zmienia się to z ustawieniami Windows 10 (w rzadkich modele, niezbędne parametry zachowania w tym przypadku są obecne w systemie BIOS).

Istnieje inny sposób konfiguracji laptopa po, który jest w rzeczywistości wariantem poprzedniej opcji:

Pokrywę laptopa można teraz zamknąć i będzie działać bez usypiania lub wyłączania po zamknięciu.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w tej instrukcji, opisz sytuację w komentarzach, jeśli to możliwe, szczegółowo i wskazując model laptopa – postaram się zasugerować rozwiązanie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz