Jak sprawić, by klawisz F8 działał w systemie Windows 8 i uruchomił tryb awaryjny?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Uruchamianie systemu Windows 8 w trybie awaryjnym nie zawsze jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do uruchamiania trybu awaryjnego za pomocą klawisza F8 podczas uruchamiania komputera. Shift+F8 też nie działa. Co zrobić w tym przypadku, pisałem już w artykule Tryb awaryjny systemu Windows 8.

Istnieje jednak również możliwość przywrócenia starego menu rozruchowego systemu Windows 8 w trybie awaryjnym. Oto, jak upewnić się, że tryb awaryjny można uruchomić za pomocą klawisza F8, tak jak poprzednio.

Dodatkowe informacje (2015): Jak dodać tryb awaryjny systemu Windows 8 do menu podczas uruchamiania komputera?

W systemie Windows 8 firma Microsoft zmieniła menu startowe, aby uwzględnić nowe elementy przywracania systemu i nowy interfejs. Ponadto limit czasu przerwania spowodowanego naciśnięciem klawisza F8 został skrócony do tego stopnia, że ​​uruchomienie menu opcji rozruchu z klawiatury na czas jest prawie niemożliwe, zwłaszcza na szybkich nowoczesnych komputerach.

Aby przywrócić standardowe zachowanie klawisza F8, naciśnij przyciski Win + X i wybierz pozycję menu „Wiersz polecenia (administrator). W wierszu polecenia wpisz:

I naciśnij Enter. To wszystko. Teraz, po włączeniu komputera, możesz, tak jak poprzednio, nacisnąć klawisz F8, aby wyświetlić opcje uruchamiania, takie jak uruchamianie trybu awaryjnego systemu Windows 8.

Aby powrócić do standardowego menu startowego systemu Windows 8 i standardowych sposobów uruchamiania nowego systemu operacyjnego w trybie awaryjnym, uruchom następujące polecenie w ten sam sposób:

Mam nadzieję, że ten artykuł się komuś przyda.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz