Jak skonfigurować automatyczne połączenie internetowe w systemie Windows

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli korzystasz z połączenia PPPoE (Rostelecom, Dom.ru i inne), L2TP (Beeline) lub PPTP, aby uzyskać dostęp do Internetu na komputerze, ręczne ponowne uruchomienie połączenia może nie być zbyt wygodne przy każdym włączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera .

W tym artykule omówimy, jak automatycznie połączyć się z Internetem natychmiast po włączeniu komputera. To nie jest trudne. Metody opisane w tym podręczniku są równie odpowiednie dla Windows 7 i Windows 8.

Najmądrzejszym i najłatwiejszym sposobem skonfigurowania automatycznego połączenia z Internetem podczas uruchamiania systemu Windows jest użycie do tego celu Harmonogramu zadań.

Najszybszym sposobem uruchomienia Harmonogramu zadań jest skorzystanie z wyszukiwania w menu Start systemu Windows 7 lub wyszukiwania na ekranie Start systemu Windows 8 i 8.1. Możesz go również otworzyć za pomocą Panelu sterowania – Narzędzia administracyjne – Harmonogram zadań.

W harmonogramie wykonaj następujące czynności:

Teraz za każdym razem po włączeniu komputera i następnym uruchomieniu systemu Windows (na przykład, jeśli był w trybie uśpienia), Internet połączy się automatycznie.

Uwaga: jeśli chcesz, możesz użyć innego polecenia:

To samo można zrobić za pomocą edytora rejestru – wystarczy dodać konfigurację połączenia internetowego, aby automatycznie uruchamiać się w rejestrze systemu Windows. Dla tego:

Następnie zapisz zmiany, zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie komputer – Internet powinien połączyć się automatycznie.

Podobnie możesz utworzyć skrót za pomocą polecenia automatycznego łączenia się z Internetem i umieścić ten skrót w pozycji „Uruchamianie” menu Start.

Powodzenia!

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz