Jak przywrócić sterownik w systemie Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Czasami po zainstalowaniu nowych wersji sterowników sprzętu – karty graficznej, urządzeń systemowych, karty dźwiękowej możesz napotkać fakt, że zaczyna działać niepoprawnie. W takim przypadku jedną z pierwszych rzeczy, które należy spróbować, jest wycofanie zainstalowanego sterownika.

Ten samouczek dotyczy ogólnego sposobu przywracania sterowników urządzeń w systemie Windows 10, a także dodatkowych informacji o tym, jak przywrócić sterownik NVIDIA GeForce do poprzedniej wersji, ponieważ. Ten temat często zadaje najwięcej pytań. Może się również przydać: Jak wyłączyć aktualizacje sterowników w systemie Windows 10.

Windows 10, podobnie jak poprzednie wersje systemu operacyjnego, ma wbudowaną metodę przywracania sterowników urządzeń do ich poprzednich wersji, jeśli to konieczne. Możesz wykonać niezbędne czynności w menedżerze urządzeń:

Czasami po opisanych czynnościach konieczne jest również ponowne uruchomienie komputera, aby stary sterownik był używany jako urządzenie w użyciu (pojawi się powiadomienie o tym).

Czasami przycisk „Wycofaj” we właściwościach sterownika nie jest aktywny. W takim przypadku możesz zrobić coś nieco innego:

Jeśli musisz wycofać sterownik NVIDIA GeForce i nie jest to możliwe za pomocą Menedżera urządzeń, zalecam, aby pamiętać o tej ścieżce:

To wszystko. Jeśli coś nie działa, zadawaj pytania w komentarzach, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz