Jak przesłać obraz z iPhone’a na komputer z systemem Windows lub Mac OS?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Jeśli chcesz wyświetlić obraz z iPhone’a na PC lub laptopie przez Wi-Fi, jest to stosunkowo proste: dostępne są programy Windows do przesyłania obrazów przez AirPlay, a Mac OS ma również wbudowaną metodę przesyłania z urządzenia iOS.

Ten przewodnik pokaże Ci sposoby przesyłania obrazu z iPhone’a na komputer (co będzie również działać na iPadzie). Niestety, żadna z funkcji nie wiąże się ze sterowaniem urządzeniem iOS na ekranie: taka funkcjonalność nie jest zapewniana przez Apple ze względów bezpieczeństwa. Zobacz też: Jak przenieść obraz z systemu Android na komputer z systemem Windows 10.

Windows nie ma wbudowanych narzędzi do odbierania transmisji z iPhone’a za pomocą AirPlay przez Wi-Fi, ale można to zrobić za pomocą programów shareware, o których będziemy mówić. Oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej, aby z nich korzystać. Jeśli masz problemy z połączeniem, spróbuj wyłączyć zaporę na swoim komputerze.

5KPlayer to całkowicie darmowy program, który pozwala przesyłać strumieniowo z iPhone’a na komputer, a także nagrywać wideo z ekranu (i jednocześnie działać jako odtwarzacz multimedialny).

Po nawiązaniu połączenia ekran Twojego urządzenia z systemem iOS zostanie odzwierciedlony na ekranie komputera – możesz użyć, a jeśli to konieczne, nagrać wideo z dźwiękiem.

LetsView to całkowicie darmowy program, który umożliwia łatwe udostępnianie ekranu iPhone’a przez AirPlay na komputerze lub laptopie z systemem Windows i Mac OS. Istnieje możliwość prostego nagrywania wideo z ekranu oraz innych dodatkowych funkcji.

Szczegółowy przegląd narzędzia – Wyświetl ekran iPhone’a i Androida na komputerze z możliwością nagrywania w LetsView.

ApowerMirror pozwala również na korzystanie z jego funkcji za darmo (ale jest też płatna wersja z zaawansowaną funkcjonalnością). Po pobraniu, zainstalowaniu programu i zarejestrowaniu darmowego konta, po prostu wybierz w nim zakładkę „iOS”, a zobaczysz wszystko, co musisz zrobić: otwórz centrum sterowania iPhone’a i wyświetl obraz na swoim komputerze.

Wszystko działa poprawnie i szybko, a jeśli chcesz, możesz nagrywać ekran telefonu lub tworzyć zrzuty ekranu bezpośrednio na komputerze. Pobranie ApowerMirror jest dostępne na oficjalnej stronie https://www.apowersoft.com/phone-mirror

LonelyScreen AirPlay Receiver to bardzo prosty program, który poprawnie wykonuje swoją funkcję: odbieranie obrazów z iPhone’a i iPada przez AirPlay (wbudowana technologia strumieniowania w iOS).

Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności, poza tym, że należy zwrócić uwagę, że program ma funkcję nagrywania ekranu iPhone’a (w tym celu kliknij strzałkę w prawym dolnym rogu).

Do niedawna program był darmowy, teraz niestety prosi o zakup licencji, ale od jakiegoś czasu działa bez niej. Co ciekawe, darmowa wersja LonelyScreen jest nadal zainstalowana na moim komputerze (nie była aktualizowana od czasu instalacji) i działa poprawnie.

Mirroring360 to płatny program do odbierania transmisji przez AirPlay z urządzeń iOS, a także z innych komputerów lub smartfonów. Możesz skorzystać z 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby wypróbować jego funkcje.

Jedną z ciekawszych funkcji programu jest przesyłanie obrazu z Twojego komputera do Internetu: po kliknięciu przycisku Rozpocznij udostępnianie w głównym oknie Mirroring360 otrzymasz link, za pomocą którego inni użytkownicy mogą zobaczyć Twój ekran.

Jeśli masz komputer Mac, możesz użyć zarówno wbudowanych narzędzi systemowych, aby przesyłać do niego obrazy z iPhone’a, jeśli połączenie kablowe Ci odpowiada, oraz aplikacji innych firm, jeśli chcesz połączyć się przez Wi-Fi.

Używanie QuickTime Playera do przesyłania ekranu iPhone’a na Maca i opcjonalnego nagrywania zawartości jest możliwe za pomocą tej metody:

Zaraz po tym jego ekran zostanie odzwierciedlony na pulpicie Mac OS. Jeśli chcesz nagrać wideo, możesz określić jakość nagrania, źródło nagrania dźwiękowego.

Prawie wszystkie programy, które zostały opisane w sekcji Windows, obsługują również Mac OS, możesz użyć 5KPlayer, Mirroring360, ApowerMirror, LonelyScreen i innych narzędzi, a proces nie będzie się różnił od już opisanego.

Aby nie pozostawiać tej części recenzji pustą, zaproponuję kolejny doskonały program, który niestety działa za darmo tylko przez 7 dni i jednocześnie wyświetla swój znak u dołu ekranu. Warto jednak rozważyć jako jedno z najlepszych rozwiązań do udostępniania ekranu i nagrywania wideo.

Na tym zakończę. W rzeczywistości to nie wszystkie takie programy, ale starałem się wybrać najlepsze z nich, w tym darmowe, mam nadzieję, że wystarczą do twoich zadań.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz