Jak przekonwertować ESD na ISO

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Podczas pobierania obrazów systemu Windows 10, zwłaszcza wersji podglądu, możesz otrzymać plik ESD zamiast zwykłego obrazu ISO. Plik ESD (Electronic Software Download) to zaszyfrowany i skompresowany obraz systemu Windows (chociaż może zawierać poszczególne składniki lub aktualizacje systemu).

Jeśli chcesz zainstalować system Windows 10 z pliku ESD, możesz łatwo przekonwertować go na ISO, a następnie użyć zwykłego obrazu do nagrania na dysk flash USB lub dysk. Dowiedz się, jak przekonwertować ESD na ISO w tym przewodniku.

Istnieje wiele darmowych programów, które umożliwiają konwersję. Skoncentruję się na dwóch z nich, które wydają mi się najlepsze do tego celu.

Adguard Decrypt firmy WZT to moja preferowana metoda konwersji ESD na ISO (ale dla początkującego użytkownika poniższa metoda może być łatwiejsza).

Kroki konwersji w ogólnym przypadku będą następujące:

Obraz ISO z systemem Windows 10 zostanie utworzony w folderze Adguard Decrypt.

Dism++ to proste i darmowe narzędzie w języku polskim do pracy z DISM (i nie tylko) w interfejsie graficznym, oferujące wiele opcji dostosowywania i optymalizacji systemu Windows. W tym, umożliwiając konwersję ESD do ISO.

Myślę, że jedna z metod wystarczy. Jeśli nie, inną dobrą opcją jest ESD Decrypter (ESD-Toolkit), dostępny do pobrania na github.com/gus33000/ESD-Decrypter/releases

Jednocześnie w tym narzędziu wersja Preview 2 (z lipca 2016 r.) posiada między innymi graficzny interfejs do konwersji (w nowszych wersjach został usunięty).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz