Jak przejąć na własność klucz rejestru w Windows 11 i Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Niektóre klucze rejestru są ważne dla prawidłowego działania systemu i dlatego są chronione. Podczas edycji takich sekcji i parametrów w nich mogą pojawić się błędy: „Błąd zapisu nowej wartości parametru”, „Nie można usunąć wszystkich wybranych parametrów”, „Nie można usunąć sekcji. Błąd podczas usuwania sekcji”, „Błąd podczas zmiany nazwy sekcji”.

Jeśli napotkasz takie błędy i masz pewność, że musisz zmienić odpowiednie ustawienia w rejestrze, możesz przejąć na własność klucz rejestru i przyznać sobie niezbędne prawa do jego edycji. Należy pamiętać, że może to potencjalnie prowadzić do problemów i dobrze jest utworzyć punkt przywracania systemu przed edycją.

Aby zmienić właściciela klucza rejestru i przyznać sobie prawa do zmiany ustawień w tym kluczu, wykonaj następujące kroki (pamiętaj: nie ma gwarancji, że nie spowoduje to uszkodzenia systemu w przyszłości):

Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł edytować i usuwać ustawienia oraz klucze rejestru znajdujące się w kluczu, dla którego zmieniono uprawnienia. Błędy „Błąd zapisu nowej wartości parametru”, „Nie można usunąć wszystkich wybranych parametrów”, „Błąd usuwania sekcji”, „Błąd zmiany nazwy sekcji” nie powinny się pojawiać.

Uwaga: jeśli mówimy o sekcjach rejestru związanych z działaniem programu antywirusowego, mogą one być dodatkowo chronione przez sam program antywirusowy. Na przykład, aby móc zmienić ustawienia programu Microsoft Defender w rejestrze, musisz najpierw wyłączyć funkcję Anti-Tampering w ustawieniach Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz