Jak pracować w Windows 8 i 8.1

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Na stronie zgromadziłem prawdopodobnie co najmniej sto materiałów na temat różnych aspektów pracy w Windows 8 (no, tam też 8.1). Ale są nieco rozproszone.

Tutaj zbiorę wszystkie instrukcje opisujące pracę w systemie Windows 8 i przeznaczone dla początkujących użytkowników, którzy właśnie kupili laptopa lub komputer z nowym systemem operacyjnym lub sami go zainstalowali.

Pierwszy artykuł, który proponuję przeczytać, opisuje szczegółowo wszystko, z czym użytkownik spotyka się po raz pierwszy podczas uruchamiania komputera z systemem Windows 8 na pokładzie. Opisuje elementy ekranu startowego, paska bocznego Charms, sposób uruchamiania lub zamykania programu w systemie Windows 8 oraz różnicę między programami komputerowymi systemu Windows 8 a aplikacjami na ekranie startowym.

Przeczytaj: Pierwsze kroki z Windows 8

Poniższa instrukcja opisuje nowy typ aplikacji, który pojawił się w tym systemie operacyjnym. Jak uruchamiać aplikacje, zamykać je, instalować aplikacje ze Sklepu Windows, znajdować aplikacje i nie tylko.

Przeczytaj: Aplikacje Windows 8

Obejmuje to również inny artykuł: Jak poprawnie odinstalować program w systemie Windows 8

Jeśli zdecydujesz się zmienić wygląd ekranu startowego Win 8, ten artykuł pomoże ci: Dekorowanie systemu Windows 8. Został napisany przed wydaniem systemu Windows 8.1, dlatego niektóre kroki są nieco inne, ale mimo to większość techniki pozostają takie same.

Kilka artykułów, które mogą być przydatne dla wielu użytkowników, którzy przechodzą na nową wersję systemu operacyjnego z Windows 7 lub Windows XP.

Jak zmienić klawisze, aby zmienić układ w Windows 8 – dla tych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z nowym systemem operacyjnym, może nie być do końca oczywiste, gdzie znajduje się zmiana skrótów klawiaturowych, aby zmienić układ, na przykład, jeśli musisz umieścić Ctrl + Shift, aby zmienić język. Instrukcja opisuje to szczegółowo.

Jak zwrócić przycisk Start w Windows 8 i normalny start w Windows 8.1 – dwa artykuły opisują darmowe programy, które różnią się wyglądem i funkcjonalnością, ale są takie same: pozwalają zwrócić znajomy przycisk Start, co czyni pracę bardziej wygodne dla wielu.

Standardowe gry w Windows 8 i 8.1 – o tym, skąd pobrać szalik, pająka, sapera. Tak, standardowe gry nie są obecne w nowym systemie Windows, więc jeśli jesteś przyzwyczajony do grania w pasjansa godzinami, artykuł może się przydać.

Techniki Windows 8.1 – niektóre skróty klawiaturowe, hacki, które znacznie ułatwiają korzystanie z systemu operacyjnego i dostęp do panelu sterowania, wiersza poleceń, programów i aplikacji.

Jak przywrócić ikonę Mój komputer w systemie Windows 8 — jeśli chcesz umieścić ikonę Mój komputer na pulpicie (ale w pełni funkcjonalną ikonę, a nie skrót), ten artykuł Ci pomoże.

Jak usunąć hasło w Windows 8 – być może zauważyłeś, że przy każdym logowaniu pojawia się prośba o podanie hasła. Instrukcje opisują, jak usunąć żądanie hasła. Możesz również zainteresować się artykułem dotyczącym hasła Pattern w systemie Windows 8.

Jak zaktualizować system z Windows 8 do Windows 8.1 – szczegółowo opisuje proces aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego.

Wydaje się, że to wszystko. Możesz znaleźć więcej materiałów na ten temat, wybierając sekcję Windows w menu powyżej, ale tutaj starałem się zebrać wszystkie artykuły specjalnie dla początkujących użytkowników.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz