Jak podpisać sterownik Windows 10, 8.1 i Windows 7 x64 i x86?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Windows 10, 8.1 i Windows 7 pozwalają wyłączyć obowiązkową weryfikację podpisu cyfrowego sterownika i zainstalować niepodpisany sterownik, ale jeśli musisz to zrobić na stałe w najnowszych wersjach systemu operacyjnego, zmiana opcji za pomocą bcdedit nie pomoże. Pomóc może jednak samopodpisanie sterownika i jego późniejsza instalacja, o czym porozmawiamy.

Ten przewodnik szczegółowo opisuje, jak niezależnie podpisać sterownik dla systemu Windows 10, 8.1 lub Windows 7 x64 lub 32-bitowy (x86) w celu późniejszej instalacji w systemie na stałe bez wyłączania weryfikacji podpisów cyfrowych sterowników, unikając błędów, takich jak „INF trzeci -party producent nie zawiera informacji o podpisie.

Aby wykonać wszystkie poniższe kroki, pobierz i zainstaluj następujące narzędzia firmy Microsoft:

Z pierwszego zestawu wystarczy zainstalować Narzędzia, z drugiego (jest to obraz ISO z instalatorem, z którego trzeba uruchomić KitSetup.exe) – wybierz Build Environments and Tools.

Należy pamiętać, że nie są to najnowsze wersje zestawów narzędzi, ale są one równie odpowiednie do samopodpisywania sterowników do późniejszej instalacji we wszystkich systemach operacyjnych od Windows 10 do Windows 7, a instrukcje nie muszą wchodzić w dodatkowe niuanse.

W procesie, aby samodzielnie podpisać sterownik, będziemy musieli: utworzyć certyfikat, podpisać sterownik tym certyfikatem, zainstalować certyfikat w systemie i zainstalować sterownik. Zaczynajmy.

Teraz możesz zamknąć wiersz poleceń i zainstalować sterownik z folderu C:certdrv za pomocą Menedżera urządzeń lub klikając prawym przyciskiem myszy plik .inf i wybierając opcję Zainstaluj. Będziesz musiał potwierdzić instalację sterownika w oknie „Nie mogliśmy zweryfikować wydawcy tych sterowników” – kliknij „Zainstaluj ten sterownik mimo to”.

Zwróć uwagę, że możliwe błędy w Menedżerze urządzeń wyświetlane dla urządzenia z samopodpisanym sterownikiem zwykle nie odnoszą się bezpośrednio do procesu podpisywania (ten sam błąd pojawi się dla nich bez podpisu, po prostu wyłączając weryfikację podpisu cyfrowego sterowników w specjalnym rozruchu opcje). Tych. w takim przypadku musisz poszukać przyczyny w czymś innym i przeczytać szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania ze sterownika (na przykład w przypadku sterowników dla FlashTool).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz