Jak pobrać xinput1_3.dll z oficjalnej strony internetowej?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Ta instrukcja szczegółowo opisuje, jak pobrać xinput1_3.dll z oficjalnej strony Microsoft i zainstalować ten plik na swoim komputerze, aby taki błąd nie przeszkadzał Ci w przyszłości, a także dlaczego nie powinieneś go pobierać z niezrozumiałych stron. Poniżej w instrukcji znajduje się również filmik skąd pobrać oryginalny plik xinput1_3.dll.

Wierzę, że po uruchomieniu gry lub aplikacji zobaczyłeś komunikat, że programu nie można uruchomić, ponieważ na komputerze brakuje xinput1_3.dll i poszukaj, jak naprawić błąd, który wystąpił, a raczej jak to pobrać plik i gdzie go zapisać. Błąd może pojawić się w wersjach Windows 10, Windows 7, 8 i 8.1, x64 i 32-bitowych. Z reguły taki błąd pojawia się podczas uruchamiania stosunkowo starych gier we wszystkich najnowszych wersjach systemu Windows.

Plik xinput1_3.dll jest jednym ze składników DirectX 9, a mianowicie interfejsem Microsoft Common Controller API (zaprojektowanym do interakcji z kontrolerem gier w grze).

W systemie plik ten może znajdować się w folderach Windows/System32 (zarówno dla x86, jak i x64) oraz dodatkowo Windows/SysWOW64 dla 64-bitowych wersji systemu operacyjnego – w przypadku pobrania tego pliku oddzielnie z witryny innej firmy i nie wiem, gdzie lub w jakim folderze ją wrzucić. Polecam jednak skorzystać z oficjalnej strony internetowej.

W Windows 7 i 8, a także w Windows 10, Microsoft DirectX jest już instalowany domyślnie, ale wersja dostarczana z systemem operacyjnym zawiera tylko jego główne składniki (a nie pełny zestaw) z najnowszych obsługiwanych wersji DirectX (patrz , na przykład DirectX 12 dla Windows 10), stąd błąd xinput1_3.dll brakuje na komputerze, ponieważ domyślnie nie ma preinstalowanych komponentów poprzednich wersji bibliotek w systemie..

Aby zainstalować określony plik na swoim komputerze, wystarczy przejść na oficjalną stronę firmy Microsoft i bezpłatnie pobrać z niej DirectX (jako instalator sieciowy dla systemów Windows 10, 8 i Windows 7), a po zainstalowaniu xinput1_3.dll plik pojawi się w żądanych folderach na komputerze i zostanie zarejestrowany w systemie Windows.

Dlaczego nie jest konieczne pobieranie tego pliku oddzielnie od źródeł zewnętrznych? – Ponieważ, nawet jeśli jest to oryginalny plik, to z dużym prawdopodobieństwem pojawią się nowe błędy, ponieważ rzadko jakakolwiek gra DirectX potrzebuje tylko xinput1_3.dll, najprawdopodobniej zobaczysz, że brakuje również dodatkowych plików niezbędnych do uruchomienia. Ta sama metoda pozwala zainstalować je wszystkie naraz.

Oficjalny instalator internetowy DirectX można pobrać pod tym adresem: microsoft.com/en-us/download/details.aspx?displaylang=en&id=35. Zwracam uwagę, że adres strony na oficjalnej stronie zmieniał się ostatnio kilka razy, więc jeśli otworzy się coś innego, spróbuj przeszukać witrynę Microsoftu.

Podczas instalacji instalator sprawdzi, jakich plików brakuje na komputerze i zainstaluje je automatycznie, podczas gdy w trakcie procesu będziesz mógł zaobserwować, że instalowane są tylko te pliki, w tym xinput1_3.dll, który system najczęściej zgłasza, że ​​plik brakuje.

Po pobraniu wszystkich komponentów i zainstalowaniu ich w systemie Windows plik pojawi się tam, gdzie powinien. Jednak, aby błąd podczas uruchamiania xinput1_3.dll zniknął, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

Cóż, na końcu filmu wyraźnie pokazana jest instrukcja, w której cały proces pobierania określonego pliku i wszystkich innych, które mogą być wymagane do uruchomienia stosunkowo starych gier, jest wyraźnie pokazany.

Jeśli chcesz osobno pobrać plik xinput1_3.dll, istnieje wiele witryn internetowych oferujących taką możliwość. Staraj się jednak wybierać te, które wzbudzają zaufanie.

Po pobraniu umieść plik w folderach Windows, o których wspomniałem powyżej i najprawdopodobniej błąd zniknie (chociaż najprawdopodobniej pojawi się jakiś nowy). Ponadto, aby zarejestrować pobrany plik w systemie, może być konieczne uruchomienie polecenia regsvr32 xinput1_3.dll w oknie Uruchom lub w wierszu poleceń jako administrator.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz