Jak pobrać vcomp110.dll i naprawić błąd „nie można uruchomić programu”?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jednym z typowych błędów podczas uruchamiania gier i programów w systemie Windows jest komunikat, że programu nie można uruchomić, ponieważ na komputerze brakuje vcomp110.dll. Ten błąd jest szczególnie powszechny podczas uruchamiania oprogramowania Wiedźmin 3 lub Sony Vegas Pro, które wymagają do działania vcomp110.dll, ale nie jest to jedyna opcja – możesz również napotkać problem podczas uruchamiania innych programów.

Ta instrukcja szczegółowo opisuje, jak pobrać oryginalny vcomp110.dll dla Windows 10, 8 i Windows 7 (x64 i 32-bit), aby naprawić błąd „program nie może się uruchomić” w witcher3.exe i innych grach i programach, jeśli się napotkał. Również na końcu instrukcji znajduje się wideo na temat pobierania pliku.

Przede wszystkim zdecydowanie nie polecam pobierania tego pliku z witryn innych firm w celu pobrania biblioteki DLL, a następnie szukania, gdzie go skopiować i jak zarejestrować go w systemie za pomocą regsvr32.exe: po pierwsze, jest to mało prawdopodobne problem (i rejestracja ręczna przez okno Uruchom nie zadziała). ), po drugie, może nie być całkowicie bezpieczna.

Prawidłowym sposobem jest pobranie vcomp110.dll z oficjalnej strony, aby naprawić błąd, a wszystko, co jest do tego potrzebne, to dowiedzieć się, których komponentów jest częścią.

W przypadku vcomp110.dll jest to integralna część składników redystrybucyjnych Microsoft Visual Studio 2012, domyślnie plik znajduje się w folderze C:WindowsSystem32 i (dla Windows 64-bit) w C:Windows SysWOW64, a same komponenty są dostępne do bezpłatnego pobrania na odpowiedniej stronie w witrynie Microsoft. Jednocześnie, jeśli masz już zainstalowane te komponenty, nie spiesz się, aby zamknąć instrukcje, ponieważ istnieją pewne niuanse.

Procedura będzie wyglądać tak:

Następnie uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd „Program nie może się uruchomić, ponieważ na komputerze brakuje vcomp110.dll” w grze Wiedźmin 3 (Wiedźmin 3), Sony Vegas, innej grze lub programie.

Uwaga: jeśli tylko powyższe kroki w Wiedźminie 3 nie wystarczyły, spróbuj skopiować (nie przenieść) plik vcomp110.dll z C:WindowsSystem32 do folderu bin w folderze Wiedźmin 3 (w 32-bitowym systemie Windows) lub do folderu binx64 w 64-bitowym systemie Windows. Jeśli mówimy o grze Wiedźmin 3 Dziki Gon, to odpowiednio folder kosza znajduje się w Wiedźminie 3 Dziki Gon.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz