Jak pobrać pakiet funkcji multimedialnych

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak pobrać i zainstalować pakiet Media Feature Pack dla systemów Windows 10, 8.1 oraz Windows 7 x64 i x86, a także co zrobić, jeśli pakiet Media Feature Pack nie jest zainstalowany.

Po co to jest? – Niektóre gry (na przykład GTA 5) lub programy (iCloud i inne) podczas instalacji lub uruchamiania mogą zgłaszać potrzebę zainstalowania pakietu Media Feature Pack i nie będą działać bez tych składników w systemie Windows.

Większość użytkowników, w obliczu błędów i konieczności zainstalowania komponentów multimedialnych Media Feature Pack, szybko znajduje niezbędne instalatory w witrynie innej firmy lub na oficjalnej witrynie Microsoft. Możesz pobrać pakiet Media Feature Pack tutaj (nie pobieraj, dopóki nie przeczytasz dalej):

Jednak w większości przypadków pakiet Media Feature Pack nie jest zainstalowany na komputerze, a podczas instalacji zostanie wyświetlony komunikat „Aktualizacja nie dotyczy Twojego komputera” lub błąd samodzielnego instalatora aktualizacji „Instalator napotkał błąd 0x80096002” ( możliwe są inne kody błędów, na przykład 0x80004005 ).

Faktem jest, że te instalatory są przeznaczone tylko dla edycji Windows N i KN (a niewielu z nas ma taki system). W zwykłych wersjach Home, Professional lub Enterprise systemu Windows 10, 8.1 i Windows 7 pakiet Media Feature Pack jest wbudowany, po prostu wyłączony. I można go włączyć bez pobierania dodatkowych plików.

Jeśli program lub gra wymaga zainstalowania pakietu Media Feature Pack w zwykłej wersji systemu Windows, prawie zawsze oznacza to, że masz wyłączone składniki multimedialne i/lub program Windows Media Player.

Aby je włączyć, wykonaj następujące proste kroki:

Następnie pakiet Media Feature Pack zostanie zainstalowany na twoim komputerze lub laptopie, a GTA 5, iCloud, inna gra lub program nie będzie już go wymagał.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz