Jak pobierać gry stockowe na Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jeśli zaktualizowałeś system do Windows 10 i zastanawiasz się, gdzie są pasjans Pająk i Klondike, Saper i Kierki, od razu odpowiem: nie ma ich w nowym systemie operacyjnym (przynajmniej w zwykłej formie). Możesz jednak ręcznie pobrać i zainstalować standardowe gry z Windows 7 i XP za darmo, jak to zrobić, opisano poniżej.

Uwaga: Windows 10 ma wbudowaną aplikację Microsoft Solitaire Collection (można ją znaleźć na liście wszystkich aplikacji), która zawiera Spider Solitaire, Klondike, Free Cell i kilka innych. Być może, jeśli szukasz gier w pasjansa, ta opcja będzie Ci odpowiadać. Jeśli nie, czytaj dalej o instalowaniu standardowych gier Windows.

Aby zainstalować standardowe gry w systemie Windows 10, zewnętrzni programiści wydali bezpłatny pakiet „Gry dla systemu Windows 7 dla systemu Windows 10”, który pozwala zainstalować wszystkie stare gry lub tylko niektóre z nich, a te gry obsługują język polski.

Zanim powiem, gdzie go pobrać, ostrzegę, że lepiej najpierw sprawdzić takie rzeczy za pomocą programu antywirusowego: chociaż moje sprawdzenie pokazuje, że plik jest bezpieczny, z czasem może tak nie być.

Instalowanie gier nie różni się zbytnio od instalowania innych programów: po prostu wybierz żądane gry z listy, zmień opcje instalacji, jeśli chcesz, i poczekaj na zakończenie procesu.

Po zakończeniu na liście „Wszystkie aplikacje” w sekcji „Gry” menu startowego zobaczysz wszystko, co zainstalowałeś – chustkę, pająk, saper i inną rozrywkę znaną pracownikowi biurowemu, wszystko w języku polskim.

Gry w pasjansa i inne standardowe gry dla systemu Windows 10 można pobrać bezpłatnie pod następującym adresem: winaero.com/download.php?view.1836 Nie zapomnij sprawdzić programu antywirusowego.). W tym momencie to źródło jest najbardziej wiarygodne.

Poniższy film pokazuje proces wyszukiwania, pobierania i instalowania pasjansa i innych standardowych starych gier w systemie Windows 10, przyda się.

Innym sposobem zainstalowania Spidera, Klondike i innych gier dla systemu Windows 7 w systemie Windows 10 jest użycie pakietu Missed Features Installer 10, który jest zestawem funkcji systemu Windows, które występowały w poprzednich wersjach systemu operacyjnego, ale nie występują w nowych. Są też gry.

Komponenty Missed Features Installer 10 to obraz ISO, po zamontowaniu którego wystarczy uruchomić znajdujący się tam plik mfi.exe i wybrać z menu, co konkretnie chcemy zainstalować. Możesz pobrać MFI10 z oficjalnej strony mfi-project.weebly.com lub mfi.webs.com.

Oprócz metody opisanej powyżej, możesz zainstalować nowe wersje starych gier z App Store dla systemu Windows 10. Po prostu przejdź do sklepu i poszukaj tego, czego potrzebujesz: są też darmowe pasjanse Spider i Klondike oraz Saper (znalezione tylko przez Prośba Sapera w tej chwili).) i inne.

Być może ich interfejs i działanie będą początkowo nietypowe, ale może się okazać, że niektóre implementacje mogą Wam się spodobać nawet bardziej niż oryginał Microsoftu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz