Jak otworzyć Menedżera urządzeń Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Wiele instrukcji rozwiązywania problemów z urządzeniami w systemie Windows 10 zawiera element „przejdź do Menedżera urządzeń” i pomimo tego, że jest to elementarne działanie, niektórzy początkujący użytkownicy nie wiedzą, jak to zrobić.

W tym przewodniku 5 prostych sposobów otwierania Menedżera urządzeń w systemie Windows 10, użyj dowolnego. Zobacz też: Wbudowane narzędzia systemowe Windows 10, o których warto wiedzieć.

Windows 10 ma dobrze działającą wyszukiwarkę, a jeśli nie wiesz, jak coś uruchomić lub otworzyć, spróbuj najpierw: prawie zawsze jest potrzebny element lub narzędzie.

Aby otworzyć menedżera urządzeń, po prostu kliknij ikonę wyszukiwania (szkło powiększające) na pasku zadań i zacznij pisać „menedżer urządzeń” w polu wprowadzania, a po znalezieniu żądanego elementu kliknij go myszą, aby go otworzyć.

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy przycisku Start w systemie Windows 10 otworzy menu kontekstowe z kilkoma przydatnymi opcjami szybkiego przechodzenia do żądanych ustawień systemu.

Wśród tych elementów znajduje się również „Menedżer urządzeń”, wystarczy go kliknąć (jednak w aktualizacjach Windows 10 elementy menu kontekstowego czasami się zmieniają i jeśli nie znajdziesz tam tego, czego potrzebujesz, prawdopodobnie stało się to ponownie).

Jeśli naciśniesz klawisze Win + R na klawiaturze (gdzie Win to klawisz z logo Windows), otworzy się okno Uruchom.

Wpisz do niego devmgmt.msc i naciśnij Enter: zostanie uruchomiony menedżer urządzeń.

Jeśli masz ikonę „Ten komputer” na pulpicie, klikając ją prawym przyciskiem myszy, możesz otworzyć element „Właściwości” i przejść do okna informacji o systemie (jeśli nie, zobacz Jak dodać ikonę „Ten komputer” do pulpitu Windows 10).

Innym sposobem otwarcia tego okna jest przejście do panelu sterowania, a następnie otwarcie elementu „System”. W oknie właściwości systemu po lewej stronie znajduje się pozycja „Menedżer urządzeń”, która otwiera niezbędną kontrolę.

Wbudowane narzędzie do zarządzania komputerem w systemie Windows 10 zawiera również Menedżera urządzeń na liście Narzędzia.

Aby uruchomić Zarządzanie komputerem, użyj menu kontekstowego przycisku Start lub naciśnij klawisze Win + R, wpisz compmgmt.msc i naciśnij Enter.

Należy pamiętać, że aby wykonać jakiekolwiek czynności (inne niż przeglądanie podłączonych urządzeń) w Menedżerze urządzeń, musisz mieć uprawnienia administratora na komputerze, w przeciwnym razie zobaczysz komunikat „Jesteś zalogowany jako użytkownik standardowy. Możesz wyświetlić ustawienia urządzenia w Menedżerze urządzeń, ale musisz być zalogowany jako administrator, aby wprowadzać zmiany.”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz