Jak otworzyć Harmonogram zadań Windows 10, 8 i Windows 7?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Harmonogram zadań systemu Windows służy do konfigurowania automatycznych akcji dla określonych zdarzeń – po włączeniu komputera lub zalogowaniu się w określonym czasie, w przypadku różnych zdarzeń systemowych i nie tylko. Na przykład może być używany do konfigurowania automatycznego połączenia z Internetem, a czasami złośliwe programy dodają swoje zadania do harmonogramu (patrz na przykład tutaj: Sama przeglądarka otwiera się z reklamami).

W tej instrukcji istnieje kilka sposobów otwierania Harmonogramu zadań systemu Windows 10, 8 i Windows 7. Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od wersji, metody będą prawie takie same. Przydatne również: Harmonogram zadań dla początkujących.

Wszystkie najnowsze wersje systemu Windows mają wyszukiwanie: na pasku zadań systemu Windows 10, w menu Start systemu Windows 7 oraz w osobnym panelu w systemie Windows 8 lub 8.1 (panel można otworzyć za pomocą klawiszy Win+S).

Jeśli zaczniesz pisać „Harmonogram zadań” w polu wyszukiwania, po wprowadzeniu pierwszych znaków zobaczysz pożądany wynik, który uruchamia harmonogram zadań.

Ogólnie rzecz biorąc, używanie wyszukiwania systemu Windows do otwierania tych elementów, dla których pojawia się pytanie „jak uruchomić?” jest prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą. Polecam o tym pamiętać i używać w razie potrzeby. Jednocześnie prawie wszystkie narzędzia systemowe można uruchamiać więcej niż jedną metodą, co zostanie omówione później.

We wszystkich wersjach systemu operacyjnego firmy Microsoft ta metoda będzie taka sama:

To samo polecenie można również wprowadzić w wierszu poleceń lub PowerShell – wynik będzie taki sam.

Harmonogram zadań możesz również uruchomić z panelu sterowania:

Harmonogram zadań jest obecny w systemie i jako element wbudowanego narzędzia „Zarządzanie komputerem”.

Harmonogram zadań otworzy się bezpośrednio w oknie Zarządzanie komputerem.

Harmonogram zadań jest również obecny w menu Start systemu Windows 10 i Windows 7. W wersji 10 można go znaleźć w sekcji „Narzędzia administracyjne systemu Windows” (folder).

W systemie Windows 7 znajduje się w Start – Akcesoria – Narzędzia systemowe.

To nie wszystkie sposoby na uruchomienie harmonogramu zadań, ale jestem pewien, że w większości sytuacji opisane metody będą wystarczające. Jeśli coś nie wyjdzie lub nadal masz pytania, pytaj w komentarzach, postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz