Jak otwierać foldery i pliki jednym kliknięciem w systemie Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Aby otworzyć folder lub plik w systemie Windows 10, domyślnie trzeba użyć dwóch kliknięć (kliknięć) myszy, jednak są użytkownicy, którzy czują się z tym niekomfortowo i chcieliby użyć do tego jednego kliknięcia.

W tym samouczku dla początkujących szczegółowo opisano, jak usunąć dwukrotne kliknięcie, aby otworzyć foldery, pliki i uruchomić programy w systemie Windows 10 i włączyć jedno kliknięcie w tych celach. W ten sam sposób (po prostu wybierając inne opcje) możesz włączyć dwukrotne kliknięcie zamiast jednokrotnego kliknięcia.

Za to, że jedno lub dwa kliknięcia służą do otwierania elementów i uruchamiania programów, ustawienia Eksploratora Windows 10 są odpowiedzialne odpowiednio za usunięcie dwóch kliknięć i włączenie jednego, należy je zmienić w razie potrzeby.

To zadanie jest zakończone – elementy na pulpicie iw eksploratorze zostaną podświetlone po najechaniu kursorem myszy i otwarte jednym kliknięciem.

W podanej sekcji parametrów znajdują się jeszcze dwie pozycje, które mogą wymagać wyjaśnienia:

Dodatkowym sposobem uzyskania dostępu do opcji Eksploratora w celu zmiany zachowania jest otwarcie Eksploratora Windows 10 (lub dowolnego folderu), w menu głównym kliknij „Plik” – „Zmień folder i opcje wyszukiwania”.

Na koniec krótki film pokazujący, jak wyłączyć dwukrotne kliknięcie i włączyć jedno kliknięcie, aby otwierać pliki, foldery i programy.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz