Jak odinstalować Portal rzeczywistości mieszanej Windows 10?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Począwszy od wersji 1703 Creators Update, system Windows 10 wprowadził nową funkcję Mixed Reality i aplikację Mixed Reality Portal do pracy z rzeczywistością wirtualną lub rozszerzoną. Korzystanie i konfiguracja tych funkcji są dostępne tylko wtedy, gdy masz odpowiedni sprzęt, a komputer lub laptop spełnia wymagane specyfikacje.

Większość użytkowników obecnie nie widzi lub nie widzi potrzeby korzystania z rzeczywistości mieszanej, dlatego poszukuje sposobów na usunięcie portalu rzeczywistości mieszanej, a w niektórych przypadkach (jeśli istnieje wsparcie) elementu rzeczywistości mieszanej w ustawieniach systemu Windows 10. jak to zrobić i przejść do mowy w instrukcjach.

Możliwość odinstalowania ustawień Mixed Reality w systemie Windows 10 jest domyślnie włączona, ale jest dostępna tylko na komputerach PC i laptopach, które spełniają wymagania dotyczące korzystania z VR.

Opcjonalnie można włączyć wyświetlanie opcji rzeczywistości mieszanej na wszystkich innych komputerach i laptopach.

Aby to zrobić, musisz zmienić ustawienia rejestru, aby system Windows 10 uznał, że obecne urządzenie również spełnia minimalne wymagania systemowe.

Kroki będą następujące:

Po zmianie wartości parametru zamknij edytor rejestru i przejdź do ustawień – zobaczysz, że pojawił się tam nowy element „Rzeczywistość mieszana”.

Usuwanie opcji Mixed Reality odbywa się w następujący sposób:

Po ponownym uruchomieniu systemu Windows 10 rzeczywistość mieszana zniknie z opcji.

Niestety nie ma skutecznego sposobu na usunięcie Portalu rzeczywistości mieszanej w systemie Windows 10 z listy aplikacji bez wpływu na inne aplikacje. Ale są sposoby na:

Nie mogę polecić pierwszej metody, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, niemniej jednak opiszę procedurę. Ważne: zwróć uwagę na skutki uboczne tej metody, które również opisano poniżej.

W rezultacie portal rzeczywistości mieszanej, wszystkie skróty do aplikacji sklepu i kafelki aplikacji sklepu znikną z menu Start systemu Windows 10 (i nie będzie można ich tam dodać).

Efekty uboczne: przycisk opcji nie będzie działał (ale możesz wejść przez menu kontekstowe przycisku Start), a także wyszukiwanie na pasku zadań (samo wyszukiwanie będzie działać, ale nie będzie można od niego rozpocząć) .

Druga opcja jest dość bezużyteczna, ale może komuś się przyda:

Po tym, chociaż portal rzeczywistości mieszanej pozostanie w menu, nie będzie już można go uruchomić z tego miejsca.

Jeśli w przyszłości pojawią się prostsze sposoby na usunięcie Portalu Mixed Reality, mające wpływ tylko na tę aplikację, na pewno uzupełnię poradnik.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz