Jak naprawić błąd nie znaleziono pliku comctl32.dll?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W różnych sytuacjach w Windows 7 i Windows 8 mogą wystąpić błędy związane z biblioteką comctl32.dll. Błąd może również wystąpić w systemie Windows XP. Na przykład najczęściej ten błąd występuje podczas uruchamiania gry Bioshock Infinite. Nie szukaj, skąd pobrać comctl32.dll – może to prowadzić do jeszcze więcej problemów, zostanie to napisane poniżej. Tekst błędu może się różnić w zależności od przypadku, najbardziej typowe to:

I kilka innych. Komunikaty o błędach Comctl32.dll mogą pojawiać się podczas uruchamiania lub instalowania niektórych programów, podczas uruchamiania i zamykania systemu Windows. Znajomość sytuacji, w której pojawia się błąd comctl32.dll, pomoże ci ustalić dokładną przyczynę.

Komunikaty o błędach Comctl32.dll pojawiają się, gdy plik biblioteki został usunięty lub uszkodzony. Ponadto ten rodzaj błędu może wskazywać na problemy z rejestrem systemu Windows 7, obecność wirusów i innego złośliwego oprogramowania, a w rzadkich przypadkach problemy ze sprzętem.

Jednym z najważniejszych punktów jest to, że nie powinieneś próbować pobierać comctl32.dll z różnych stron, które oferują „Pobierz DLL za darmo”. Istnieje wiele powodów, dla których pobieranie bibliotek DLL z witryn stron trzecich jest złym pomysłem. Jeśli potrzebujesz bezpośrednio pliku comctl32.dll, najlepiej skopiować go z innego komputera z systemem Windows 7.

A teraz, w kolejności, wszystkie sposoby naprawienia błędów comctl32.dll:

Mam nadzieję, że ta instrukcja pomoże ci rozwiązać problem z błędem Comctl32.dll.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz