Jak naprawić błąd Kernel32.dll w systemie Windows?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Komunikaty o błędach w bibliotece kernel32.dll mogą być bardzo różne, na przykład:

Możliwe są również inne opcje. Wspólną cechą wszystkich tych komunikatów jest ta sama biblioteka, w której wystąpił błąd. Błędy Kernel32.dll występują w systemach Windows XP i Windows 7, a według niektórych źródeł w systemie Windows 8.

Konkretne przyczyny różnych błędów w bibliotece kernel32.dll mogą być bardzo różne i wynikają z różnych okoliczności. Sama biblioteka ta jest odpowiedzialna za funkcje zarządzania pamięcią w systemie Windows. Po uruchomieniu systemu operacyjnego plik kernel32.dll jest ładowany do chronionej pamięci i teoretycznie inne programy nie powinny wykorzystywać tego samego miejsca w pamięci RAM. Jednak w wyniku różnych awarii zarówno w systemie operacyjnym, jak i samych programach może się to zdarzyć, w wyniku czego występują błędy związane z tą biblioteką.

Przyjrzyjmy się kilku sposobom naprawienia błędów spowodowanych przez moduł kernel32.dll. Od prostszego do bardziej złożonego. Dlatego zaleca się najpierw wypróbować pierwsze opisane metody, a w przypadku niepowodzenia przejść do kolejnych.

Od razu zauważę: nie musisz pytać wyszukiwarek o żądanie typu „pobierz kernel32.dll” – to nie pomoże. Po pierwsze, możesz w ogóle pobrać niewłaściwą bibliotekę, a po drugie, zwykle nie chodzi o to, że sama biblioteka jest uszkodzona.

Różne błędy kernel32.dll mogą wystąpić w prawie każdym systemie operacyjnym firmy Microsoft — Windows XP, Windows 7, Windows 8 i wcześniejszych. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże ci naprawić błąd.

Przypomnę, że w przypadku większości błędów związanych z bibliotekami dll zapytania związane ze znalezieniem źródła do załadowania modułu, na przykład pobranie za darmo kernel32.dll, nie doprowadzą do pożądanego rezultatu. A w przypadku niepożądanych, wręcz przeciwnie, mogą dobrze.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz