Jak nadal otrzymywać aktualizacje systemu Windows XP

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jak zapewne wiedzą wszyscy użytkownicy Windows XP, którzy czytali wiadomości, Microsoft przestał wspierać system w kwietniu 2014 r. – oznacza to między innymi, że przeciętny użytkownik nie może już otrzymywać aktualizacji systemowych, także tych związanych z bezpieczeństwem.

Nie oznacza to jednak, że aktualizacje te nie są już publikowane: wiele firm, których sprzęt i komputery korzystają z systemu Windows XP POS i Embedded (wersje dla bankomatów, kas fiskalnych i podobnych zadań), będzie je otrzymywać do 2019 r., ponieważ szybki przeniesienie tego sprzętu na nowe wersje Windows lub Linux jest kosztowne i czasochłonne.

Ale co z przeciętnym użytkownikiem, który nie chce rezygnować z XP, ale chciałby mieć wszystkie najnowsze aktualizacje? Wystarczy, aby usługa aktualizacji pomyślała, że ​​masz zainstalowaną jedną z powyższych wersji, a nie standardowy Windows XP Pro dla polskich szerokości geograficznych. Nie jest to trudne i o tym będą instrukcje.

Poniższy przewodnik został napisany przy założeniu, że usługa Windows XP Update na Twoim komputerze pokazuje, że nie ma dostępnych aktualizacji – to znaczy, że wszystkie są już zainstalowane.

Uruchom edytor rejestru, w tym celu możesz nacisnąć klawisze Win + R na klawiaturze i wpisać regedit, a następnie nacisnąć Enter lub Ok.

W edytorze rejestru przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMWPA i utwórz podklucz o nazwie PosReady (kliknij prawym przyciskiem myszy WPA – Nowy – Klucz).

W tej sekcji utwórz wartość DWORD o nazwie Installed z wartością 0x00000001 (lub tylko 1).

To są wszystkie niezbędne kroki. Uruchom ponownie komputer, a następnie aktualizacje systemu Windows XP staną się dostępne, w tym te, które zostały wydane po oficjalnym zakończeniu wsparcia.

Opis jednej z aktualizacji systemu Windows XP wydanych w maju 2014 r.

Uwaga: Osobiście uważam, że pozostawanie na starszych wersjach systemu operacyjnego nie ma większego sensu, chyba że masz naprawdę stary sprzęt.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz