Jak grupować ikony w folderach paska zadań systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Pasek zadań Windows 10 to element systemu, który nie jest zbyt dostrajany i nie zmienił się zbytnio pod względem funkcjonalności w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu operacyjnego, stąd wiele aplikacji innych firm do dostosowywania paska zadań, o jednym z są to TaskbarX (pozwala na umieszczenie ikon w centrum, zmianę przezroczystości paska zadań) Nie tak dawno pisałem, są inne.

W tej recenzji kolejny darmowy program do modyfikacji paska zadań: TaskbarGroups, przeznaczony do grupowania ikon paska zadań w rodzaj folderu, który ma zastosowanie również do ikon na pulpicie.

Program Taskbar Groups jest całkowicie darmowy i open source, nie ma jeszcze wersji ostatecznej, nie ma polskiego języka interfejsu. Jednak korzystanie z narzędzia nie powinno być zbyt trudne.

Program można pobrać ze strony dewelopera GitHub https://github.com/tjackenpacken/taskbar-groups/releases – kliknąć w pozycję „Zasoby” w najnowszej wersji, pobrać plik ZIP z wersją Portable programu, rozpakować i uruchom (może pojawić się ostrzeżenie o uruchomieniu aplikacji od nieznanego wydawcy). Następne kroki:

Kolejne kroki: wszystkie utworzone grupy znajdą się w folderze Skróty w folderze z programem Grupy na pasku zadań i aby umieścić je na pasku zadań, możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy skrót i wybrać „Przypnij do paska zadań”.

Skrót pojawi się w wybranej przez nas lokalizacji, a po jego kliknięciu będziesz mógł wybrać dowolny skrót z grupy, jak na poniższym obrazku (przy pierwszym użyciu może pojawić się okno SmartScreen):

Jeśli nie musisz niczego wybierać, ale musisz ukryć panel podręczny, po prostu kliknij ikonę grupy po raz drugi. Skróty działają nie tylko na pasku zadań, ale także po umieszczeniu na pulpicie lub w folderze:

Narzędzie jest proste, absolutnie nie wymagające zasobów komputera, a jeśli sprawdzisz online pod kątem wirusów, jest czyste (jedno wykrycie z niezbyt znanego programu antywirusowego jest najwyraźniej fałszywym alarmem). Być może niektórzy czytelnicy uznają to za przydatne.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz