Jak dostosować czułość myszy w systemie Windows 11 i Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli bieżąca szybkość wskaźnika myszy lub w inny sposób czułość myszy w systemie Windows różni się od tej, która jest dla Ciebie wygodna, możesz ją dostosować za pomocą wbudowanych ustawień systemowych, a w przypadku niektórych urządzeń — programów innych firm.

Ta instrukcja krok po kroku dla początkujących szczegółowo opisuje, jak dostosować czułość myszy w systemie Windows 11 i Windows 10 w Ustawieniach i Panelu sterowania, a także krótko o zastrzeżonych narzędziach od producentów, które również pozwalają ją zmniejszyć lub zwiększyć.

Pierwszym sposobem dostosowania czułości myszy jest skorzystanie z interfejsu Opcje. W systemie Windows 11 kroki będą następujące:

W systemie Windows 10 kroki są bardzo podobne:

Drugim sposobem jest dostosowanie czułości myszy w Panelu sterowania:

Wprowadzone zmiany są stosowane natychmiast, co oznacza, że ​​po każdej zmianie czułości, przed ich zastosowaniem, możesz sprawdzić, czy Ci odpowiadają.

Opisane powyżej metody zmiany czułości myszy to wszystko, co ma do zaoferowania Windows 11 i Windows 10, jeśli chodzi o wbudowane narzędzia systemowe.

Jednak dla wielu „zaawansowanych” myszy, zwłaszcza gamingowych, producenci udostępniają własne, darmowe programy dostosowujące, które pozwalają dostosować czułość i inne parametry myszy, na przykład:

Zazwyczaj takie oprogramowanie jest dostępne na oficjalnej stronie producenta myszy w sekcji „Wsparcie”, aw niektórych przypadkach jest automatycznie pobierane i instalowane przez system Windows.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz