Jak często i dlaczego należy ponownie instalować system Windows. I czy jest to konieczne?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Wielu użytkowników z czasem zaczyna zauważać, że komputer zaczyna działać coraz wolniej. Niektórzy z nich uważają, że jest to powszechny problem Windowsa i że ten system operacyjny wymaga od czasu do czasu ponownej instalacji. Co więcej, zdarza się, że kiedy dzwonią do mnie w celu naprawy komputerów, klient pyta: jak często trzeba ponownie instalować system Windows – słyszę to pytanie być może częściej niż pytanie o regularność czyszczenia kurzu w laptopie lub komputerze. Spróbujmy zrozumieć problem.

Wiele osób uważa, że ​​ponowna instalacja systemu Windows jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem rozwiązania większości problemów z komputerem. Ale czy tak jest naprawdę? Moim zdaniem, nawet w przypadku automatycznej instalacji systemu Windows z obrazu odzyskiwania, w porównaniu z rozwiązywaniem problemów w trybie ręcznym, zajmuje to niedopuszczalnie dużo czasu i staram się tego unikać, jeśli to możliwe.

Głównym powodem, dla którego ludzie ponownie instalują system operacyjny, a mianowicie Windows, jest to, że zwalnia on po pewnym czasie od początkowej instalacji. Przyczyny tego spowolnienia są powszechne i dość powszechne:

Aby komputer z systemem Windows działał przez długi czas „jak nowy”, wystarczy przestrzegać prostych zasad i od czasu do czasu przeprowadzić niezbędną konserwację prewencyjną.

Jeśli jesteś dość ostrożnym użytkownikiem, nie musisz regularnie ponownie instalować systemu Windows. Jedyny raz, kiedy gorąco polecam, to aktualizacja systemu Windows. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się przełączyć z systemu Windows 7 na Windows 8, aktualizacja systemu jest złą decyzją, a całkowita ponowna instalacja jest dobra.

Innym ważnym powodem ponownej instalacji systemu operacyjnego są niejasne awarie i „hamulce”, których nie można w żaden sposób zlokalizować i odpowiednio się ich pozbyć. W takim przypadku czasami trzeba uciec się do ponownej instalacji systemu Windows jako jedynej pozostałej opcji. Ponadto, w przypadku niektórych złośliwych programów, ponowna instalacja systemu Windows (jeśli nie ma potrzeby żmudnej pracy w celu zapisania danych użytkownika) jest szybszym sposobem na pozbycie się wirusów, trojanów i innych niż znajdowanie i usuwanie ich.

W przypadkach, w których komputer działa prawidłowo, nawet jeśli system Windows został zainstalowany trzy lata temu, nie ma bezpośredniej potrzeby ponownej instalacji systemu. Czy wszystko działa dobrze? – oznacza to, że jesteś dobrym i uważnym użytkownikiem, który nie próbuje instalować wszystkiego, co znajdziesz w Internecie.

Istnieją różne sposoby instalacji i ponownej instalacji systemu operacyjnego Windows, w szczególności na nowoczesnych komputerach i laptopach można przyspieszyć ten proces poprzez zresetowanie komputera do ustawień fabrycznych lub przywrócenie komputera z obrazu, który można utworzyć w dowolnym czas. Więcej o wszystkich materiałach na ten temat możesz dowiedzieć się ze strony https://remontka.pro/windows-page/.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz