Jak całkowicie usunąć program Avast Free Antivirus z komputera

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Avast Free Antivirus to jeden z najlepszych darmowych programów antywirusowych dla systemów Windows 10, 8.1 i Windows 7, ale czasami trzeba go również odinstalować. I zrób to w taki sposób, aby w systemie nie pozostały żadne ślady, które przeszkadzałyby w instalacji innego oprogramowania antywirusowego.

W tej instrukcji szczegółowo opisano, jak całkowicie usunąć program Avast Free Antivirus z komputera lub laptopa i dodatkowo bezpiecznie wyczyścić system z niektórych pozostałych folderów i kluczy rejestru, a także nagrać film, na którym wyraźnie widać cały proces. Możesz być także zainteresowany: Najlepszy darmowy antywirus.

Jak prawie każdy inny program antywirusowy, Avast Free Antivirus można odinstalować na dwa sposoby: poprzez odinstalowanie w Panelu sterowania — Programy i funkcje (jak każdy inny program w systemie Windows) lub przy użyciu specjalnego narzędzia na oficjalnej stronie internetowej. Ale próba ręcznego usunięcia folderu antywirusowego, dająca sobie niezbędne prawa dostępu, nie jest metodą, której powinieneś użyć.

Chociaż pierwsza metoda może być prostsza, polecam od razu zacząć od drugiej, ponieważ odinstalowanie za pomocą deinstalatora w panelu sterowania nie zawsze działa poprawnie.

Aby użyć oficjalnego narzędzia do całkowitego usunięcia bezpłatnego antywirusa Avast z komputera, wykonaj następujące czynności:

Po ponownym uruchomieniu program antywirusowy nie będzie działał, a inne antywirusy podczas instalacji nie będą zgłaszać błędów związanych z obecnością innego programu antywirusowego w systemie.

Niektóre pozostałe ślady Avasta można dodatkowo usunąć ręcznie (nie są usuwane przez narzędzie, ale nie odgrywają żadnej roli):

Nie zalecałbym jednak dotykania pozostałych ustawień rejestru, które można znaleźć w rejestrze, za pomocą słowa kluczowego „Avast”: niektóre z nich nie są związane z programem antywirusowym (ale odnoszą się do jego witryny, którą odwiedziłeś), usuwając drugą część może teoretycznie prowadzić do niepotrzebnych konsekwencji.

Ponadto czasami w przeglądarce może pozostać rozszerzenie z Avast – możesz je łatwo wyłączyć i usunąć w ustawieniach rozszerzeń samej przeglądarki. Dzięki temu program Avast Free Antivirus zostanie całkowicie usunięty z komputera.

Mam nadzieję, że usunięcie się powiodło i nie ma żadnych pozostałości po antywirusie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz