Jak całkowicie usunąć Amigo z komputera?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nie ma znaczenia, czy zainstalowałeś tę przeglądarkę samodzielnie, czy pochodzi z „nie wiadomo gdzie”, trwałe usunięcie Amigo z komputera może być nietrywialnym zadaniem dla początkującego użytkownika. Nawet jeśli już ją usunąłeś, po chwili może się okazać, że przeglądarka ponownie pojawia się w systemie.

Ta instrukcja szczegółowo opisuje, jak całkowicie i trwale usunąć przeglądarkę Amigo w Windows 10, 8 i Windows 7. Jednocześnie powiem Ci, skąd pochodzi, jeśli jej nie zainstalowałeś, aby taki problem się nie pojawił w przyszłości. Również na końcu instrukcji znajduje się filmik z dodatkowym sposobem na usunięcie przeglądarki Amigo.

Rozpocznie się standardowa procedura usuwania przeglądarki i po jej zakończeniu zostanie rzekomo usunięta z komputera, ale nie do końca – proces Mail.ru Updater pozostanie w systemie Windows (nie zawsze), który może ponownie pobrać Amigo i zainstalować go, ponieważ a także różne klucze Amigo i Mail .ru w rejestrze systemu Windows. Naszym zadaniem jest również ich usunięcie. Można to zrobić automatycznie i ręcznie.

Niektóre narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania identyfikują Amigo i inne „samoinstalujące się” komponenty Mail.ru jako niepożądane i są usuwane zewsząd – z folderów, rejestru, harmonogramu zadań i innych lokalizacji. Jednym z takich narzędzi jest AdwCleaner, darmowy program, który pozwala całkowicie pozbyć się Amigo.

Teraz o ręcznym usunięciu procesu i aplikacji, co może spowodować ponowną instalację przeglądarki Amigo. W ten sposób nie będziemy mogli usunąć pozostałych kluczy rejestru, ale generalnie nie mają one wpływu na nic w przyszłości.

Uruchom ponownie komputer i to wszystko: przeglądarka Amigo zostanie całkowicie usunięta z komputera.

Co do tego, skąd pochodzi ta przeglądarka: można ją zainstalować „w pakiecie” z kilkoma niezbędnymi programami, o których pisałem nie raz. Dlatego podczas instalowania programów uważnie przeczytaj, co Ci oferuje i z czym się zgadzasz – zwykle na tym etapie możesz odrzucić niechciane programy.

Aktualizacja 2018: Oprócz tych lokalizacji, Amigo może wyświetlać siebie lub swojego aktualizatora w Harmonogramie zadań Windows, przeglądać zadania i wyłączać lub usuwać te, które są z nim powiązane.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz