Internet Explorer dla Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego od Microsoftu wiele osób pyta, gdzie jest stara przeglądarka IE lub jak pobrać Internet Explorer dla Windows 10. Pomimo tego, że Microsoft Edge ma nową przeglądarkę w 10, stara standardowa przeglądarka również może się przydać: dla niektóre są bardziej znane, aw niektórych sytuacjach działają w nim te witryny i usługi, które nie działają w innych przeglądarkach.

Ten przewodnik dotyczy tego, jak uruchomić Internet Explorer w systemie Windows 10, przypiąć jego skrót do paska zadań lub pulpitu oraz co zrobić, jeśli IE nie uruchamia się lub nie ma go na komputerze (jak włączyć IE 11 w składnikach Windows 10 lub, jeśli ta metoda nie działa, ręcznie zainstaluj Internet Explorer w systemie Windows 10). Zobacz też: Najlepsza przeglądarka dla Windows.

Internet Explorer jest jednym z głównych składników systemu Windows 10, od którego zależy działanie samego systemu operacyjnego (tak dzieje się od systemu Windows 98) i nie można go całkowicie usunąć (chociaż można go wyłączyć, zobacz Jak usunąć Internet Poszukiwacz). W związku z tym, jeśli potrzebujesz przeglądarki IE, nie powinieneś szukać, gdzie ją pobrać, najczęściej musisz wykonać jeden z następujących prostych kroków, aby ją uruchomić.

Myślę, że 4 sposoby uruchomienia Internet Explorera wystarczą i w większości przypadków działają, z wyjątkiem sytuacji, gdy w folderze Program Files Internet Explorer brakuje iexplore.exe (ten przypadek zostanie omówiony w ostatniej części poradnika) .

Jeśli wygodniej jest mieć pod ręką skrót do Internet Explorera, możesz go bardzo łatwo umieścić na pasku zadań lub pulpicie systemu Windows 10.

Najprostsze (moim zdaniem) sposoby na zrobienie tego to:

To nie wszystkie metody: na przykład możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpicie, wybrać „Nowy” – „Skrót” w menu kontekstowym i określić ścieżkę do pliku iexplore.exe jako obiekt. Ale mam nadzieję, że te metody wystarczą do rozwiązania problemu.

Czasami może się okazać, że Internet Explorer 11 nie jest w systemie Windows 10 i powyższe metody uruchamiania nie działają. Najczęściej oznacza to, że wymagany komponent jest wyłączony w systemie. Aby go włączyć, zwykle wystarczy wykonać następujące kroki:

Po wykonaniu tych kroków Internet Explorer powinien zostać zainstalowany w systemie Windows 10 i uruchomiony w zwykły sposób.

Jeśli IE był już włączony w komponentach, spróbuj go wyłączyć, ponownie uruchomić, a następnie ponownie włączyć i ponownie uruchomić: może to naprawić problemy z uruchomieniem przeglądarki.

Czasami mogą wystąpić awarie, które uniemożliwiają zainstalowanie programu Internet Explorer przy użyciu ustawień funkcji systemu Windows 10. W takim przypadku możesz wypróbować to obejście.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zgódź się na ponowne uruchomienie komputera, po czym możesz uruchomić i korzystać z Internet Explorera. Jeśli polecenie zgłosiło, że określony komponent nie został znaleziony lub z jakiegoś powodu nie mógł zostać zainstalowany, możesz postępować w następujący sposób:

Jeśli te kroki nie pomogą w uruchomieniu Internet Explorera, polecam sprawdzenie integralności plików systemowych Windows 10. A jeśli nie możesz tutaj niczego naprawić, spójrz na artykuł z materiałami na temat Przywracanie systemu Windows 10 – to sensowne może być zresetowanie systemów.

Dodatkowe informacje: w celu pobrania instalatora Internet Explorera dla innych wersji systemu Windows wygodnie jest skorzystać ze specjalnej oficjalnej strony https://support.microsoft.com/en-us/help/17621/internet-explorer-downloads

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz