Instalowanie systemu Windows 8 z dysku flash

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
5 min. czytania

Ktoś może powiedzieć, że pytanie „jak zainstalować system Windows 8 z dysku flash USB” nie ma znaczenia, biorąc pod uwagę, że podczas ładowania nowego systemu operacyjnego sam asystent aktualizacji sugeruje utworzenie rozruchowego dysku USB. Musimy się nie zgodzić: zaledwie wczoraj wezwano mnie do zainstalowania Windowsa 8 na netbooku, podczas gdy klient miał tylko DVD Microsoft kupione w sklepie i sam netbook. I myślę, że nie jest to rzadkością – nie każdy kupuje oprogramowanie przez Internet. Ta instrukcja obejmuje trzy sposoby utworzenia rozruchowego dysku flash USB do instalacji systemu Windows 8 w przypadkach, w których mamy:

Tak więc w pierwszej metodzie użyjemy tylko wiersza poleceń i programów, które prawie zawsze są obecne na komputerze dowolnego użytkownika. Przede wszystkim przygotujmy nasz pendrive. Rozmiar dysku musi wynosić co najmniej 8 GB.

Uruchom wiersz polecenia jako administrator

Uruchamiamy wiersz poleceń jako administrator, dysk flash jest już podłączony w tym momencie. I wprowadź polecenie DISKPART, a następnie naciśnij Enter. Po wyświetleniu monitu o wejście do programu DISKPART> należy wykonać kolejno następujące polecenia:

Praca w wierszu poleceń

W którym X jest literą dysku CD, zamontowanego obrazu lub folderu instalacyjnego, pierwsze E jest literą odpowiadającą napędowi wymiennemu. Następnie poczekaj, aż wszystkie pliki niezbędne do prawidłowej instalacji systemu Windows 8 zostaną skopiowane. Wszystko, bootowalny dysk flash jest gotowy. Proces instalacji Win 8 z dysku flash zostanie omówiony w ostatniej części artykułu, ale na razie istnieją jeszcze dwa sposoby na utworzenie dysku rozruchowego.

Biorąc pod uwagę, że bootloader systemu operacyjnego Windows 8 nie różni się od tego używanego w systemie Windows 7, odpowiednie jest dla nas narzędzie specjalnie wydane przez firmę Microsoft do tworzenia instalacyjnych dysków flash w systemie Windows 7. Możesz pobrać narzędzie do pobierania USB / DVD z oficjalnej strony Microsoft tutaj: http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

Wybór obrazu systemu Windows 8 w narzędziu firmy Microsoft

Następnie uruchom narzędzie do pobierania USB / DVD systemu Windows 7 i w polu Wybierz ISO określ ścieżkę do obrazu dysku instalacyjnego systemu Windows 8. Jeśli nie masz obrazu, możesz go wykonać samodzielnie, korzystając z programów innych firm specjalnie zaprojektowanych dla ten. Następnie program poprosi o wybranie URZĄDZENIA USB, tutaj musimy określić ścieżkę do naszego dysku flash. Wszystko, możesz poczekać, aż program wykona wszystkie niezbędne kroki i skopiuje pliki instalacyjne systemu Windows 8 na dysk flash USB.

Aby wykonać instalacyjny dysk flash USB za pomocą określonego narzędzia, skorzystaj z tej instrukcji. Jedyną różnicą dla Windows 8 będzie to, że na etapie kopiowania plików będziesz musiał wybrać Vista / 7 / Server 2008 i określić ścieżkę do folderu Windows 8, gdziekolwiek on się znajduje. W przeciwnym razie proces nie różni się od opisanego w instrukcjach pod linkiem.

Aby zainstalować nowy system operacyjny z dysku flash na netbooku lub komputerze, musisz uruchomić komputer z dysku USB. Aby to zrobić, podłącz dysk flash USB do wyłączonego komputera i włącz go. Gdy pojawi się ekran BIOS (pierwszy i drugi, z tego, co widzisz po włączeniu), naciśnij przycisk Del lub F2 na klawiaturze (zwykle Del dla komputerów stacjonarnych, F2 dla laptopów. Podpowiedź o tym, co dokładnie zostanie naciśnięte ekran, choć tak nie jest, zawsze możesz mieć czas, aby to zobaczyć), po czym musisz ustawić rozruch z dysku flash USB w sekcji Zaawansowane ustawienia Bios. W różnych wersjach BIOS-u może to wyglądać inaczej, ale najczęstszymi opcjami jest wybranie dysku flash USB w pozycji Pierwsze urządzenie rozruchowe, a drugie – ustawienie parametru Dysk twardy (HDD) w Pierwsze urządzenie rozruchowe, w Dysk twardy Priorytet na liście dostępnych dysków umieść dysk flash USB na pierwszym miejscu.

Inną opcją, która jest odpowiednia dla wielu systemów i nie wymaga majstrowania przy BIOS-ie, jest natychmiastowe naciśnięcie przycisku odpowiadającego Opcjom rozruchu (zwykle na ekranie jest podpowiedź, zwykle F10 lub F8) i wybranie dysku flash USB w menu, które wydaje. Po pobraniu rozpocznie się proces instalacji Windows 8, o którym więcej napiszę następnym razem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz