Hasło do systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wiele osób zna hasło wzorcowe w systemie Android, ale nie wszyscy wiedzą, że można również ustawić hasło wzorcowe w systemie Windows 10 i można to zrobić na komputerze stacjonarnym lub laptopie, a nie tylko na tablecie lub urządzeniu z ekranem dotykowym (chociaż , przede wszystkim funkcja będzie wygodna dla takich urządzeń).

W tym przewodniku dla początkujących szczegółowo opisano, jak skonfigurować hasło do obrazu w systemie Windows 10, jak z niego korzystać i co się stanie, jeśli zapomnisz hasła do obrazu. Zobacz też: Jak usunąć monit o hasło podczas logowania do systemu Windows 10.

Aby ustawić hasło do obrazu w systemie Windows 10, musisz wykonać te proste czynności.

Przy następnym logowaniu do systemu Windows 10 domyślnie poprosi Cię o hasło graficzne, które należy wprowadzić w taki sam sposób, w jaki zostało wprowadzone podczas instalacji.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wprowadzić hasła obrazkowego, kliknij „Opcje logowania”, a następnie na ikonie klucza i użyj hasła w postaci zwykłego tekstu (a jeśli go też zapomniałeś, zobacz Jak zresetować hasło do systemu Windows 10).

Uwaga: jeśli obraz użyty do hasła do obrazu systemu Windows 10 zostanie usunięty z pierwotnej lokalizacji, wszystko będzie nadal działać – podczas instalacji zostanie skopiowane do lokalizacji systemowych.

Może być również przydatne: jak ustawić hasło użytkownika systemu Windows 10.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz